Hrušeň Viliamsova, volné kořeny
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Hrušeň Viliamsova, volné kořeny

Pyrus communis - Objednací číslo 4480626
Počet kusů v balení:1 ks
Oblíbená odrůda přinášející pravidelnou a hojnou úrodu, dozrávající koncem srpna. Velké plody mají hezkou žlutou barvu, bílou dužninu, jemnou a sladkou chuť. Dárci pylu: Clapp favorit, Boskova lahvice.
325,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: října střed - dubna konec

Přijímáme objednávky!

Stanoviště polostinné, slunné
Doba výsadby října střed - dubna konec
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 400
Doba zrání srpen konec
Výška dospělé rostliny 300-400 cm
STANOVIŠTĚ: Chráněné, slunné, teplé. Chladné a vlhké počasí v týdnech před dozráním by mohlo negativně ovlivnit kvalitu plodů - lepší je suší než vlhké stanoviště. Potřebuje opěrnou tyč. PŮDA: Hluboká, bohatá na živiny, humózní, nesmí obsahovat vápník. HNOJENÍ: Oblast u kořenů ponecháme nezatravněnou, přidáme kompost a zamulčujeme – u půd velmi chudých na živiny přihnojíme v květnu/červnu rohovou nebo kostní moučkou. VÝŠKA: 3 – 4 m. PROSTOR: asi 3 - 4 m. RŮST: Slabý, tvoří pyramidovou korunu. KVĚTY: Duben/květen – potřebuje dárce pylu, není samosprašná. PLODY: Srpen/září. Při bohaté úrodě přihnojíme koncem června, jinak zůstanou plody malé. Skladovatelné jsou jen na chladném místě do konce října. Použití k přímé spotřebě, na mošty, k zavařování a pálení. OPYLOVAČ: Nashi, Gellert, Conference, Clapp Liebling, Charneau. ŘEZ: Dle potřeby odborný řez. ZIMA: Mrazuvzdorná.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené