Gönci maďarská meruňka, volné kořeny
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Gönci maďarská meruňka, volné kořeny

Prunus armeniaca 'Gönci magyar' - Objednací číslo 4481000
Počet kusů v balení:1 ks
Maďarská odrůda meruňky dozrávající v polovině července. Plody jsou středně velké, kulovité. Základní barva slupky oranžová, na slunné straně červená. Dužina je oranžová, šťavnatá, sladká, aromatická. Plody jsou vhodné k přímé konzumaci i k dalšímu zpracování. Samosprašná.
325,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: října střed - dubna konec

Přijímáme objednávky!

Stanoviště slunné
Doba výsadby října střed - dubna konec
Vysazovací vzdálenost (cm) 300
Doba zrání červenec začátek
Výška dospělé rostliny 300-400 cm
STANOVIŠTĚ Slunné, chráněné proti větru, teplé, pozdní mrazíky by mohly poškodit květy PŮDA: Humózní, propustná, s obsahem jílu a bohatá na živiny – meruňky mají vysokou spotřebu živin. V období před tvorbou plodů /3 týdny/ nesmí tato dřevina, byť jen přechodně, vyschnout. Nedostatek vody by měl za následek malé nebo nezralé plody. Při velkých vedrech rostlinu chráníme mulčovací vrstvou před vyschnutím a udržujeme tak půdu vlhkou. Mokrá a studená půda není vhodná VÝŠKA: zhruba 3 metry POTŘEBA MÍSTA: 3 - 4 metry RŮST: Kompaktní KVETENÍ: březen První květy, eventuálně plody od druhého roku. Rostlina je samosprašná. PLODY: V polovině července. Plody jsou velké, pevné, s hladkou slupkou, oranžové barvy, rudé na straně obrácené k slunci. Pecka se lehce vyjímá. HNOJENÍ: Na konci podzimu hnojení směsí kompostu, hnoje nebo rohové moučky. V červnu bě-hem tvorby plodů přihnojení krátkodobým hnojivem a pravidelná dostatečná zálivka. ŘEZ: Provádí se 2x ročně. Jarní řez: od začátku rašení až do května je to tzv. výchovný řez. Je třeba odstranit suché, nemocné a poškozené výhony případně vytvarovat korunu. Tento řez se týká pře-devším nově vysazených stromků a v dalších letech pak díky němu stromek udržíme v dobré kondici, aby k letorostům mohlo pronikat dost slunce. Letní řez: od poloviny června (po sklizni). Účelem je vyvolat růst nových přírůstků a oddálit kvetení tak, že pozdní mrazíky květy již minou. Tvorbu mladých letorostů delších než dvacet pět centimetrů podpoříme zkrácením o třetinu až polovinu. Tím přinutíme očka na spodní části letorostu k tvorbě výhonů, což zvýší plodnost. Meruňka totiž plodí na jednoletých výhonech. Řezné rány vždy pečlivě ošetříme štěpařským voskem. ZIMA: zimovzdorná Oblast kořenů mulčovat nebo zakrýt chvojím. POZOR! Na počátku pěstování připevníme ke kmínku vzpěru, ponecháme ji tak dlouho, dokud rostlina nevytvoří dostatečně silný kmen (může trvat i několik let). Vhodná je širší laťka umístěná ke kmínku z jižní strany, aby nedošlo k popraskání kmene vlivem jarních noč-ních mrazíků, v kontrastu s prudkým slunečním svitem během dne.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené