Co udělat v lednu?

Kontrola zimní ochrany

Sedí“ ochrana před zimou ještě tak jak má? Popřípadě přidejte novou mulčovací kůru, zkontrolujte plachty a fólie. Převážná většina trvalek a dřevin snáší dlouhá období zimy lépe než střídání chladu a slunečního svitu.

Ovocné dřeviny chránit před mrazem

Stojí Vaše ovocné dřeviny v průvanu? Pak byste měli u těchto kmenů preventivně provést bílý nátěr např. od firmy Neudorff. Při kolísání teplot až o dvacet stupňů Celsia se mohou objevit mrazové trhliny a takovéto rány se hojí jen ztěžka. Bílý nátěr se postará o to, aby se sluneční svit odrážel a kůra dřevin zůstala nepoškozena.

Plánování zeleninové zahrady

Teď je ten správný čas k tomu, abyste si naplánovali zeleninovou zahradu a obstarali si k tomu potřebná semena. Udělejte si k tomuto účelu nejlépe náčrt, kde si vyznačíte požadované druhy zeleniny a prostor, který ten či onen druh zeleniny vyžaduje. Jen tak neztratíte přehled.

Setřást sněhovou peřinu

Ohýbají se už Vaše stromy a keře pod tíhou sněhu? Pak byste měli – i když to sice krásně vypadá – občast sníh z těchto rostlin setřást, aby se nezačaly lámat. Stále zelené rostliny byste měli, pokud je velké sucho, trochu zalévat, neboť vlhkost se vypařuje i zimním období. Sněhový povlak z Vašeho zamrzlého zahradního jezírka byste měli rovněž pravidelně odstraňovat, aby Vaše vodní rostliny a rybky měly dostatek světla. Samozřejmě musí být i otvor v ledu pravidelně kontrolován

Prolistovat nový katalog

V příštích dnech obdržíte do svých rukou náš nový katalog na jaro a léto. Nahlédněte do něho již nyní. Teď je totiž ten správný čas k naplánování zahrady a k objednání všeho potřebného. Tak Vám můžeme všechny rostliny dodat hned, jak začne jejich doba sázení.

Udělat pořádek

Projděte se ještě jednou Vaší zahradou a zaměřte se především na mřížky pro popínavé rostliny a plůtky. Odlupuje se barva a potřebují nový nátěr? Tak tedy rovnou do toho, protože teď na to zbývá ještě čas

Boj proti slimákům

Slimáci se stahují zpět do země a zimují tam. Tím, že půdu nakypříte, může mráz lépe proniknout do půdy a slimáci uhynou. Obecně byste měli dbát na to, aby byla zahradní zemina bez větších hrudek. Pravidelné kypření vede k odstranění hnízdišť.