Augustin meruňka, volné kořeny
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Augustin meruňka, volné kořeny

Prunus armeniaca - Objednací číslo 4481411
Počet kusů v balení:1 ks
Extrémně silná, odolná, později kvetoucí odrůda. Plody jsou středně velké, velmi atraktivní, oranžové s karmínově červeným líčkem na slunné straně. Chuť lahodná, sladká a šťavnatá. Středně raná odrůda meruňky. Vzhledem k pozdější době květu ji tak neohrozí jarní mrazy. Poskytuje vysokou a pravidelnou úrodu. Kromě přímé spotřeby je vhodná i na výrobu džemů. Samosprašná.
399,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: října střed - dubna konec

Přijímáme objednávky!

Doba výsadby října střed - dubna konec
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 300
Výška dospělé rostliny 300-400 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, chráněné proti větru, teplé, pozdní mrazíky by mohly poškodit květy. PŮDA: Humózní, propustná, bohatá na živiny – meruňky mají vysokou spotřebu živin. V období před tvorbou plodů /3 týdny/ nesmí tato dřevina, byť jen přechodně, vyschnout. Nedostatek vody by měl za následek malé nebo nezralé plody. Při velkých vedrech rostlinu chráníme mulčovací vrstvou před vyschnutím a udržujeme tak půdu vlhkou. Mokrá a studená půda není vhodná. VÝŠKA: zhruba 4-5 metrů. RŮST: Středně silný, vzpřímený. KVĚTY: Duben – květen, bílé až růžové PLODY: Dozrává zhruba v polovině července. Plod je středně velký (40-50 g), kulatý, mírně srdčitý. Slupka je tenká, oranžová, na slunné straně červená. Dužina je sladká, šťavnatá a aromatická. Plody jsou vhodné pro přímou konzumaci i k dalšímu zpracování. HNOJENÍ: Na jaře hnojivem na ovocné dřeviny. ŘEZ: Po sklizni odstraňte nemocné a mrtvé dřevo. Zpravidla není řez, zkracování nebo formování zapotřebí. ZIMA: zimovzdorná Oblast kořenů zamulčovat nebo zakrýt chvojím. POZOR! Na počátku pěstování připevníme ke kmínku vzpěru, ponecháme ji tak dlouho, dokud rostlina nevytvoří dostatečně silný kmen (může trvat i několik let). Vhodná je širší laťka umístěná ke kmínku z jižní strany, aby nedošlo k popraskání kmene vlivem jarních nočních mrazíků, v kontrastu s prudkým slunečním svitem během dne.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené