Meruňka Mino, volné kořeny
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Meruňka Mino, volné kořeny

Prunus arm. 'Mino' - Objednací číslo 4481402
Počet kusů v balení:1 ks
Odrůda meruňky je mimořádně silná a odolná i v extrémní zimě -28° C. Je málo náchylná k houbovým chorobám a šarce. Plody jsou velké, žlutooranžové, na slunné straně červené. Dužina je sladká, šťavnatá a aromatická. Plody zůstávají pevné i v plné zralosti. Kvete později, není tedy ohrožená jarními mrazy. Dozrává od konce července. Částečně samosprašná. Dodáváme s volnými kořeny.
399,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: října střed - dubna konec

Přijímáme objednávky!

Doba výsadby října střed - dubna konec
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 300
Doba zrání červen začátek
Výška dospělé rostliny 300-400 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, chráněné proti větru, teplé, pozdní mrazíky by mohly poškodit květy. PŮDA: Humózní, propustná, bohatá na živiny – meruňky mají vysokou spotřebu živin. V období před tvorbou plodů /3 týdny/ nesmí tato dřevina, byť jen přechodně, vyschnout. Nedosta-tek vody by měl za následek malé nebo nezralé plody. Při velkých vedrech rostlinu chrá-níme mulčovací vrstvou před vyschnutím a udržujeme tak půdu vlhkou. Mokrá a studená půda není vhodná. VÝŠKA: zhruba 3 -4 metry. RŮST: Poměrně silný, vzpřímený. KVĚTY: Duben - květen Bílé až růžové První květy, eventuálně plody od druhého roku. PLODY: Dozrává od konce července. Velké, žlutooranžové, na slunné straně červené. Dužina je sladká, šťavnatá a aromatic-ká. Plody zůstávají pevné i v plné zralosti. HNOJENÍ: Na jaře hnojivem na ovocné dřeviny. ŘEZ: Po sklizni odstraňte nemocné a mrtvé dřevo. Zpravidla není řez, zkracování nebo formo-vání zapotřebí. ZIMA: zimovzdorná Oblast kořenů zamulčovat nebo zakrýt chvojím. POZOR! Na počátku pěstování připevníme ke kmínku vzpěru, ponecháme ji tak dlouho, dokud rostlina nevytvoří dostatečně silný kmen (může trvat i několik let). Vhodná je širší laťka umístěná ke kmínku z jižní strany, aby nedošlo k popraskání kmene vlivem jarních noč-ních mrazíků, v kontrastu s prudkým slunečním svitem během dne.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené