Co udělat v červenci?

Nový katalog!

V příštích dnech už budete mit v rukách náš nový katalog na léto a podzim. Plánujete-li změny ve Vaší zahradě, pak přišla správná doba k objednání všeho potřebného.

Péče o balkonové rostliny a truhlíkové květiny

Balkonové květiny a květiny v nádobách byste měli kvůli zvýšené spotřebě živin pravidelně jednou týdně přihnojovat, kvetoucí rostliny jako jsou kakosty, petůnie, verbeny atp. přihnojujte během doby květenství dvakrát za týden. Věnujte pozornost andělským trumpetám, protože tato statná rostlina vyžaduje velké množství vody a hnojiva. Zalévání provádějte v ranních nebo ve večerních hodinách, abyste rostlinu nespálili. Vodní kapky na listech a květech působí jako lupa, která koncentruje a zesiluje sluneční záření.

Odstranit všechno odkvetlé

Odkvetlé květy trvalek a dřevin odstraňte nejlépe ihned, protože tak posílíte rostlinu a zvýšíte tak její šance na druhé květenství.

Upevnit popínavé a pnoucí rostliny

Klematis, zimolez a otáčivý chmel je třeba lehce připevnit a podepřít, aby je nezlomil déšť a vítr. Také gladioly by měly být lehce podepřeny, u středně vysokých trvalek se osvědčila různě nastavitelná opora.

Sázení jahod

Koncem července nebo nejpozději začátkem srpna nadešel ten ideální čas pro sázení jahod. Při pozdějším sázení se nestačí vytvořit dostatek kořenů pro ukládání živin a zásobování rostliny vodou v zimě. S velkou pravděpodobností je pak následkem umrznutí rostliny. Květy, které se u jahod nyní vytvářejí, je třeba nutně odstranit, neboť berou rostlině sílu, a rostlina by mohla mít napřesrok mnohem menší množství plodů

Péče o zahradní jezírko

Když v létě stoupá teplota vody, klesá množství vzduchu ve vodě, což má mimo jiné za následek rychlé množení vodních řas. Tomuto lze zabránit pravidelným vybíráním vodních řas. O vyrovnaný obsah kyslíku ve vodě se postarají bublající vodní instalace, fontánka nebo přítok potůčku. Pakliže je nemáte k dispozici, pak postačí i zahradní hadice, která stříká vodu do rybníku. Důležité je, aby byla vodní hladina v pohybu a trochu bublala. Na mnoha místech dbají hasiči pomocí stejné metody na to, aby se voda v koupalištích nezkazila.

Stojí za to znát – Psí dny

Psí dny označují období vysokých teplot mezi 24. červencem a 23. srpnem. V tomto období se na ranní obloze objevuje po delší nepřítomnosti opět Sirius, hlavní hvězda souhvězdí Velkého psa. Již Egypťané a později i Řekové znali tento astronomický jev, který předcházel rozvodnění Nilu a následné vysoké úrodě. Římané pak stanovili datum 23. červenec za počátek těchto psích dnů.