Bergeron meruňka, volné kořeny
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Bergeron meruňka, volné kořeny

Apricot Bergeron - Objednací číslo 4481359
Počet kusů v balení:1 ks
Pozdní odrůda meruňky. Plody jsou středně velké, oranžovo žluté. Dužina je aromatická, šťavnatá a pevná. Tato odrůda je velmi vhodná ke konzervování. Dozrává na přelomu července a srpna. Nenáročná, samosprašná odrůda.
378,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště slunné
STANOVIŠTĚ: Slunné místo, chráněné proti větru. Teplé, pozdní mrazíky by mohly poškodit květy PŮDA: Humózní, propustná, s obsahem jílu a bohatá na živiny – meruňky mají vysokou spotřebu živin. V období před tvorbou plodů /3 týdny/ nesmí tato dřevina, byť jen přechodně, vyschnout. Nedostatek vody by měl za následek malé nebo nezralé plody. Při velkých vedrech rostlinu chráníme mulčovací vrstvou před vyschnutím a udržujeme tak půdu vlhkou. Mokrá a studená půda není vhodná VÝŠKA: zhruba 3 metry POTŘEBA MÍSTA: 3 - 4 metry RŮST: Kompaktní KVETENÍ: Březen První květy, eventuálně plody od druhého roku. Rostlina je samosprašná. PLODY: Přelom červenec - srpen. Plody jsou středně velké, oranžovo žluté. Dužina je aromatická, šťavnatá a pevná. HNOJENÍ: Na konci podzimu hnojení směsí kompostu, hnoje nebo rohové moučky. V červnu během tvorby plodů přihnojení krátkodobým hnojivem a pravidelná dostatečná zálivka. ŘEZ: Po sklizni odstraňte nemocné a mrtvé dřevo. Zpravidla není řez, zkracování nebo formování zapotřebí. ZIMA: Zimovzdorná, meruňky jsou vhodné pro pěstování v mírnějších polohách Oblast kořenů mulčovat nebo zakrýt smrkovým chvojím. Velmi dobrá odolnost proti mrazu ve dřevě i v pupenech. POZOR: Na počátku pěstování připevníme ke kmínku vzpěru a ponecháme ji tak dlouho, dokud rostlina nevytvoří dostatečně silný kmen (může trvat i několik let). Vhodná je širší laťka umístěná ke kmínku z jižní strany, aby nedošlo k popraskání kmene vlivem jarních nočních mrazíků v kontrastu s prudkým slunečním svitem během dne.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené