Szomolyai, černá třešeň
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Szomolyai, černá třešeň

Prunus avium - Objednací číslo 4481894
Počet kusů v balení:1 ks
Maďarská odrůda. Dozrává od poloviny června. Plody jsou středně velké, vínově červené, v plné zralosti až černé. Dužina je tmavě červená, polotvrdá, sladká a šťavnatá. Plody jsou vhodné pro přímou konzumaci i k dalšímu zpracování. Růst je středně silný s kuželovitou až kulovitou korunou. Dorůstá do výšky 3,5 – 4,5 metru. Cizosprašná. Dodáváme s volnými kořeny.
299,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště slunné
Doba zrání červen začátek
STANOVIŠTĚ: Slunné, chráněné. PŮDA: Propustná, hlinitá, zamezit přemokření. HNOJENÍ: 1x na jaře hnojivem na ovocné dřeviny. VÝŠKA: Asi 3 - 4 m. POTŘEBA MÍSTA: Kolem 4-6 metrů. ŘEZ: Nejlépe odborný sestřih – doporučujeme knihu Řez ovocných stromů. Řez není všeobecně nutný, eventuálně průběžně zkracovat hlavní výhonky na cca 2,5 metru, kvůli zastavení růstu do výšky. KVĚTY: První květy v 2. – 3. roce po vysazení. Není samosprašná, jako opylovač poslouží jiné odrůdy třešní. DOBA ZRÁNÍ: Od poloviny června. PLODY: Tmavě červené, vyzrálé jsou až černé. ZIMA: Mrazuvzdorná, oblast kolem stromů mulčovat. TIP: Ke stromu přidáme opěrný kůl, který ponecháme tak dlouho, dokud rostlina nevytvoří silný kmen.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené