Co udělat v březnu?

Sadba trvalek

Jakmile už se půda dostatečně ohřála a skončilo období silných mrazů, přišla doba pro sázení nebo dělení starších trvalek. Půda by přitom měla být přihnojena naším speciálním hnojivem na trvalky ASIHUM nebo kompostem nebo podle té či oné rostliny i rašelinou. Poškozené nebo nalomené kořeny je třeba odstranit.

Přestože ještě nepřišlo období rozkvetlých zahrad, už se můžete těšit alespoň z prvosenek, macešek a dalších rostlin odolných proto mrazu. Až se sami budete divit, v jakých barvách a pestrosti zazáří Vaše zahrada nebo balkon!

Péče o trávník

V závislosti na povětrnostní situaci začíná Váš trávník opět vyrážet. Investujte trochu času a postarejte se o něj. Nejprve jej posekejte na nejkratší nastavení sekačky a poté jej pořádně křížem krážem provzdušněte. Mechy a plevely tak budou z povrchu odstraněny a voda a kyslík tak mohou volně pronikat do půdy. Nezapomeňte sesbírat všechny plstnaté zbytky, jinak je všechna Vaše práce marná. Dbejte na to, aby trávník byl při provzdušňování a sekání suchý. Přejete-li si hustější trávník, pak už nyní můžete přidat travní semeno. I hnojení se provádí hned po provzdušňování. Hnojení hnojivem s dlouhodobým účinkem by mělo být prováděno co možná nejrovnoměji. Nejlepšího výsledku dosáhnete s pomocí posypového vozíku

Naklíčit cibuloviny

Již v tuto dobu můžete v domě začít s předkultivací jiřin, gladiol, begónií atd. O to dříve se budete moci v létě těšit z jejich květů.

Semena a sazenice

Naklíčené letničky a zeleninu už můžete vypíchnout a přestěhovat do pařeniště. Už můžete začít vysévat salát.

Salátové sazenice už mohou být vysazovány stejně jako i naklíčené ranné brambory.