Černý rybíz Titania, kmen

Lze objednat (dodání v době výsadby)

Mnohonásobně převyšuje všechny dřívější odrůdy z hlediska množství úrody, velikosti a chuti plodů. Šťavnaté bobule vyrůstají v hroznech a na keři zůstávají po dlouhou dobu. Mimořádně vhodná odrůda pro čerstvou konzumaci, na přípravu ovocné šťávy, marmelády a želé. Plně mrazuvzdorná, není náchylná na choroby. Dozrává koncem června. Samosprašná odrůda.

Číslo zboží: 41149

Latinský název: Ribes nigrum 'Titania'

Obsah balení: 1 ks

385,0 Kč / balení

Doba výsadby: Březen začátek - Prosinec střed

Stanoviště
Světlé ovšem pokud možno takové, aby rostlina nebyla vystavena prudkému slunečnímu záření (polostín).

Potřebná plocha
Asi 0,50 – 0,80 m

Půda
Hluboká, středně těžká, bohatá na živiny. Kořeny rostliny rostou pod povrchem půdy mělce do šířky, v lehké půdě je třeba rostlinu důkladně zalévat a dbát na to, aby voda prostoupila ke kořenům.

Hnojení
Po sklizni přihnojení speciálním hnojivem určeným k péči o bobuloviny – tak podpoříte tvorbu květů v příštím roce. Další hnojení znovu na jaře.

Řez
Rostlinu je třeba pravidelně proklesťovat.

Podzim
Mulčujte rostlinu: Použijte kompost nebo posekanou trávu a vytvořte z nich vrstvu kolem kořenů rybízu. Během rozkladu dodává tato vrstva rostlině mnoho potřebných živin. Zároveň tak v zimě chráníte rostlinu před vyschnutím.

Zima
V prvních 2-3 letech pěstování doporučujeme rostlinu chránit před zimou vrstvou listí nebo chvojím, později není tato ochrana nutná.

Doporučujeme