Áronie černá Viking
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Áronie černá Viking

Aronia melanocarpa 'Viking' - Objednací číslo 4408019
Počet kusů v balení:1 ks
Okrasná, léčivá a užitková rostlina. Silné zelené a lehce lesklé listy se na podzim zbarví do červena. V květnu se objevují čistě bílé okoličnaté květy. Ideální je lehce kyselá až neutrální půda. Plody začínají dozrávat v polovině srpna a postupně dozrávají až do září. V plné zralosti jsou fialově černé, dužina je rubínově červená. Obsahují mnoho přírodního barviva (antokyanu), antioxidantů, vitaminů C, P, A, B2, kyseliny listové a užitečných minerálních látek jako železa a jódu. Plody se zpracovávají do šťáv, zavařenin, vín, likérů. Velmi mrazuvzdorná, plně rezistentní vůči nemocem a nenáročná na pěstování. Samosprašná.
440,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 50-100
Doba zrání srpen začátek
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 100-200 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné. PŮDA: Dostačující je běžná zahradní půda. HNOJENÍ: Speciální hnojivo na bobuloviny - opatrně dávkovat dle návodu! ZÁLIVKA: Ve velmi suchém létě hojně zalévat. VÝŠKA: 1 až 2 m. POTŘEBA MÍSTA: 1,50 až 2 m – pro živý plot 50 cm. RŮST: Hustý keřovitý. LISTY: Zelené, lehce lesklé. KVĚTY: Květen Okolíky s bílými květy. OVOCE: Plně vyzrálé mají fialově-černou barvu. DOBA ZRÁNÍ OVOCE: Od poloviny srpna do září. ŘEZ: V prvních letech se doporučuje provést tzv. tvarující, popř. prosvětlující řez. Později pak vždy omlazovací řez. Platí, že čím více se bude vyřezávat, tím více bude podnícený růst.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené