Sloupovitá slivoň Fruca, kontejner
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Sloupovitá slivoň Fruca, kontejner

Prunus dom. 'Fruca' - Objednací číslo 4432368
Počet kusů v balení:1 ks
Středně pozdní. Dozrává zhruba o 14 dní dříve než Imperial, tedy zhruba v polovině srpna.. Atraktivní, tmavomodré plody. Šťavnatá, žlutá dužina s lahodnou chutí. Dobrá oddělitelnost pecek. Dorůstá do výšky 2,5 m. Samosprašná.
1153,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 60
Doba zrání září začátek
Výška rostliny 200-250 cm
STANOVIŠTĚ Slunné, chráněné, teplé. PŮDA: Hluboce nakypřená a vlhká. Je-li půda příliš suchá, dřevina plody příliš brzy shodí. HNOJENÍ: V polovině března a června přihnojit. VÝŠKA: 2,5 m. ODSTUP MEZI ROSTLINAMI: 60 cm. KVĚTY: Časné, samosprašná. DOBA ZRÁNÍ: Přelom srpna/září. Plody je třeba okamžitě sbírat, neboť slivoň přezrálé plody shazuje. PLODY Tato slivoň nepotřebuje žádnou sprašnou odrůdu. Ovšem současným zasazením více slivoní můžete dosáhnout vzájemným opylením vyšší sklizně. ŘEZ: Není nutný. Zastřižením docílíte zkrácení dřeviny na požadovanou výšku. Příliš dlouhé postranní výhonky se krátí na 3 - 4 vnější očka. ZIMA: Půdu pokrýt mulčovací kůrou nebo listím. V případě, že slivoň je pěstována v nádobě, pak je třeba tuto nádobu při silných mrazech podložit a obalit (např. netkanou textilií, jutou nebo i novinovým papírem).
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené