Sloupovitá slivoň Fruca, kontejner
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Sloupovitá slivoň Fruca, kontejner

Prunus dom. 'Fruca' - Objednací číslo 4432368
Počet kusů v balení:1 ks
Středně pozdní. Dozrává zhruba o 14 dní dříve než Imperial, tedy zhruba v polovině srpna.. Atraktivní, tmavomodré plody. Šťavnatá, žlutá dužina s lahodnou chutí. Dobrá oddělitelnost pecek. Dorůstá do výšky 2,5 m. Samosprašná.
1172,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 60
Doba zrání srpen střed
Výška dospělé rostliny 200-250 cm
STANOVIŠTĚ Slunné, chráněné, teplé. PŮDA: Hluboce nakypřená a vlhká. Je-li půda příliš suchá, dřevina plody příliš brzy shodí. HNOJENÍ: V polovině března a června přihnojit. VÝŠKA: 2,5 m. ODSTUP MEZI ROSTLINAMI: 60 cm. KVĚTY: Časné, samosprašná. DOBA ZRÁNÍ: Od poloviny srpna. Plody je třeba okamžitě sbírat, neboť slivoň přezrálé plody shazuje. PLODY Tato slivoň nepotřebuje žádnou sprašnou odrůdu. Ovšem současným zasazením více slivoní můžete dosáhnout vzájemným opylením vyšší sklizně. ŘEZ: Zastřižením docílíte zkrácení dřeviny na požadovanou výšku. Příliš dlouhé postranní výhonky se krátí na 3 - 4 vnější očka. ZIMA: Půdu pokrýt mulčovací kůrou nebo listím. V případě, že slivoň je pěstována v nádobě, pak je třeba tuto nádobu při silných mrazech podložit a obalit (např. netkanou textilií, jutou nebo i novinovým papírem).
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené