Sloupovitá japonská hrušeň Prosecco, dvouletá
Sloupovitá japonská hrušeň Prosecco, dvouletá
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Sloupovitá japonská hrušeň Prosecco, dvouletá

Pyrus pyrifolia 'Prosecco' - Objednací číslo 4432386
Počet kusů v balení:1 ks
Jemně svíravá chuť šampaňského, šťavnatost broskví a křupavost jablek, tak chutná toto exotické ovoce se žlutou dužinou. Velmi šťavnaté. Odolná odrůda. Vypadá velmi dobře i bez plodů, lesklé tmavozelené listy a velké, sněhově bílé květy. Samosprašná.
1307,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 60
Doba zrání září začátek
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 200-250 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, teplé a chráněné (jinak hrozí poškození květů pozdními mrazy). Nikoli ale přímé stanoviště před bílou stěnou domu reflektující sluneční paprsky – to by mohlo vést v létě ke spálení rostliny (listů). Pozor na rez hrušňovou! Rez hrušňová je významnou chorobou hrušní a jalovců v těch lokalitách, kde jsou oba hostitelé od sebe v blízkosti do 150 až 200 metrů. PŮDA: Výživná, propustná, ne příliš lehká, pH 5,0 – 6,5. HNOJENÍ: Na jaře vícesložkovým hnojivem na ovocné stromy (dávat pozor na dávkování). Při pěstování v nádobě hnojit po odkvětu až do sklizně 1x měsíčně tekutým hnojivem. POTŘEBA MÍSTA: Asi 60 cm ve volné půdě. Pokud je rostlina pěstována v nádobě je třeba, aby nádoba byla minimálně 60 cm široká a hluboká. LISTY: Podlouhlé, zelené. KVĚTY: Konec dubna – květen. PLODY: Když je rostlina zasazena v blízkosti jiné Nashi nebo hrušně, je výnos vyšší Chuť je něco mezi jablkem a hruškou, aromatická, lehce nakyslá. Plody jsou šťavnaté. SKLIZEŇ: Začátek října, skladovatelné až do Vánoc (podle podmínek). ŘEZ: Postranní výhonky ihned odstřihneme za 2. – 3. Očkem. ZIMA: Zimovzdorná, zakrýt listím nebo posekanou trávou. V případě, že je dřevina pěstována v nádobě, pak je třeba tuto nádobu zabalit a postavit na podložku (přebytečná voda musí odtékat) a příležitostně zalévat.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené