Anastasia ananasová meruňka, kontejner
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Anastasia ananasová meruňka, kontejner

Prunus armeniaca - Objednací číslo 4430333
Počet kusů v balení:1 ks
Plody jsou středně velké, kulovité až oválné. Pozdní odrůda, dozrává koncem července. Slupka je žlutá na slunné straně oranžová, jemně ochlupená. Dužina je žlutá, jemná, šťavnatá, chutná s příjemným ananasovým podtónem. Jsou vhodné k přímé konzumaci i k dalšímu zpracování na kompoty, marmelády, koláče. Strom je středně vzrůstný s rozložitou korunou. Dobře odolává mrazu. Samosprašná.
990,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu březen, duben
Stanoviště slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 300
Doba zrání červenec konec
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 300-400 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, chráněné proti větru, teplé, pozdní mrazíky by mohly poškodit květy. PŮDA: Humózní, propustná, bohatá na živiny – meruňky mají vysokou spotřebu živin. V období před tvorbou plodů /3 týdny/ nesmí tato dřevina, byť jen přechodně, vyschnout. Nedostatek vody by měl za následek malé nebo nezralé plody. Při velkých vedrech rostlinu chráníme mulčovací vrstvou před vyschnutím a udržujeme tak půdu vlhkou. Mokrá a studená půda není vhodná. VÝŠKA: zhruba 3 -4 metry. RŮST: Strom je středně vzrůstný s rozložitou korunou. KVĚTY: Duben - květen Bílé až růžové První květy, eventuálně plody 2-3 rokem po výsadbě. Samosprašná. PLODY: Dozrávají v červenci. Plody jsou středně velké, kulovité až oválné. Slupka je žlutá, na slunné straně oranžová, jemně ochlupená. Povrch může být hrbolatý. Dužina je žlutá, šťavnatá s ananasovým podtónem. HNOJENÍ: Na jaře hnojivem na ovocné dřeviny. ŘEZ: Po sklizni odstraňte nemocné a mrtvé dřevo. Zpravidla není řez, zkracování nebo formování zapotřebí. ZIMA: zimovzdorná Oblast kořenů zamulčovat nebo zakrýt chvojím. POZOR! Na počátku pěstování připevníme ke kmínku vzpěru, ponecháme ji tak dlouho, dokud rostlina nevytvoří dostatečně silný kmen (může trvat i několik let). Vhodná je širší laťka umístěná ke kmínku z jižní strany, aby nedošlo k popraskání kmene vlivem jarních nočních mrazíků, v kontrastu s prudkým slunečním svitem během dne.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené