Sloupovitá mirabelka Miracose
Sloupovitá mirabelka Miracose
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Sloupovitá mirabelka Miracose

Prunus dasycarpa 'Miracose' - Objednací číslo 4426749
Počet kusů v balení:1 ks
Vychutnejte si jedinečnou chuť mirabelek a meruněk v jednom kousnutí. Křížením dvou výborných odrůd, mirabelky Herrenhauser a meruňky Harley, vznikl výjimečný nový druh. Až 45 gramů těžké, aromatické a velmi chutné plody dozrávají na přelomu září a října. Plody jsou žluté s červeným nádechem. Atraktivní, sloupovitý růst, odolný vůči nemocem. Zimovzdorná do -20° C. Samosprašná.
990,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 60
Doba zrání září konec
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 200-250 cm
Kříženec 2 ovocných druhů – mirabelky Herrenhauser a meruňky Harley STANOVIŠTĚ: Slunné a chráněné před větrem. PŮDA: Dobrá propustná zahradní zemina. HNOJENÍ: Na jaře hnojivem na ovocné stromy (dávat pozor na dávkování). VÝŠKA: Možno až 4 m. POTŘEBA MÍSTA: Asi 60 cm. RŮST: Středně silný, štíhlý a vzpřímený. Můžeme zasadit v řadě s ostatními druhy sloupovitých stromů. KVĚTY: Duben. od 2. - 3. roku pěstování. PLODY: Aromatické, cca. 45 g. SKLIZEŇ: Konec září / začátek října. ŘEZ: Pokud je seříznutá špička stromu ponechte jedno očko/pupen pod řezem. V létě ho upevněte k opěrné tyči a veďte ho směrem vzhůru. Pokud za jeden rok naroste o více, než 50 cm opět ho seřízněte. V následujících letech zkracujte postranní výhonky brzy na jaře na délku 20 -40 cm (doporučuje se za 3 vnějším očkem). Očka není třeba počítat přesně ani sledovat jejich směr, důležité je řezat tak aby byl udržování štíhlý sloupovitý tvar. Shrnutí: Boční větve nenechávejte delší než 40 cm. Zkracování lze provádět průběžně během celého vegetačního období. Starší a silnější větve však raději stříhejte, až když v nich není žádná míza (později na podzim nebo brzy z jara). Mladé stromy vyžadují častější a silnější řez, u starších rostlin je sloupovitý tvar výraznější a růst se výrazně zpomalí. ZIMA: Zimovzdorná, zakrýt listím nebo mulčem. Při sázení musíme dát k rostlině opětnou tyč a nechat jí tam tak dlouho, dokud kmen nezesílí (to může trvat i několik roků). V případě, že je dřevina pěstována v nádobě, pak je třeba tuto nádobu zabalit a postavit na podložku (přebytečná voda musí odtékat) a dát na chráněné místo a příležitostně zalévat.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené