Sloupovitá broskev Aida, kontejner
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Sloupovitá broskev Aida, kontejner

Prunus pers.'Aida' - Objednací číslo 4426856
Počet kusů v balení:1 ks
Tato sloupovitá broskev vyniká svými šťavnatými, velkými plody s aromatickou dužinou a jemnou slupkou. Úzké sytě zelené listy vytváří velmi pěkný barevný kontrast se žlutočervenými plody. Samosprašná.
1075,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 60
Doba zrání srpen začátek
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 200-250 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, teplé a chráněné před větrem. PŮDA: Bohatá na živiny a propustná. HNOJENÍ: Na jaře hnojivem na ovocné stromy (dávat pozor na dávkování). POTŘEBA MÍSTA: Asi 60 cm. RŮST Středně silný, štíhlý a vzpřímený – můžeme vysadit v řadě s jinými druhy. LISTY: Úzké, zelené. PLODY: Červenec – srpen Červenožluté, jemně ochlupené, bělomasé. ŘEZ: Pokud je seříznutá špička stromu ponechte jedno očko/pupen pod řezem. V létě ho upevněte k opěrné tyči a veďte ho směrem vzhůru. Pokud za jeden rok naroste o více, než 50 cm opět ho seřízněte. V následujících letech zkracujte postranní výhonky brzy na jaře na délku 20 -40 cm (doporučuje se za 3 vnějším očkem). Očka není třeba počítat přesně ani sledovat jejich směr, důležité je řezat tak aby byl udržování štíhlý sloupovitý tvar. Shrnutí: Boční větve nenechávejte delší než 40 cm. Zkracování lze provádět průběžně během celého vegetačního období. Starší a silnější větve však raději stříhejte, až když v nich není žádná míza (později na podzim nebo brzy z jara). Mladé stromy vyžadují častější a silnější řez, u starších rostlin je sloupovitý tvar výraznější a růst se výrazně zpomalí. ZIMA: Zimovzdorná, zakrýt listím nebo mulčem. V případě, že je dřevina pěstována v nádobě, pak je třeba tuto nádobu dát na chráněné místo, dobře ochránit před mrazem (zvláště nádobu) a příležitostně zalévat (nepřemokřit!).
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené