Sloupovitá višeň Rubina, kontejner
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Sloupovitá višeň Rubina, kontejner

Prunus cer. 'Rubina' - Objednací číslo 4426776
Počet kusů v balení:1 ks
Příjemná sladkokyselá chuť. Vysoká sklizeň. Plody jsou velké, tmavě červené až černé barvy. Doba zralosti od poloviny července. Odolná, samosprašná odrůda. Výška 2 – 2,5 m.
990,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 60
Doba zrání červenec začátek
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 200-250 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, teplé a chráněné před větrem. PUDA: Bohatá na živiny, propustná. HNOJENÍ: Na jaře hnojivem pro ovocné stromy (dbát na dávkování). VÝŠKA: Zhruba 2,50m. POTŘEBA MÍSTA: Asi 60cm. RUST: Středně silný, štíhlý a vzpřímený – můžeme vysadit v řadě s jinými druhy. KVĚTY: Bílé, od 2. – 3. roku pěstování. Duben. PLODY: Sladkokyselé, tmavě červené až černé barvy. SKLIZEŇ: 2 polovina července. ŘEZ: Pokud je seříznutá špička stromu ponechte jedno očko/pupen pod řezem. V létě ho upevněte k opěrné tyči a veďte ho směrem vzhůru. Pokud za jeden rok naroste o více, než 50 cm opět ho seřízněte. V následujících letech zkracujte postranní výhonky brzy na jaře na délku 20 -40 cm (doporučuje se za 3 vnějším očkem). Očka není třeba počítat přesně ani sledovat jejich směr, důležité je řezat tak aby byl udržování štíhlý sloupovitý tvar. Shrnutí: Boční větve nenechávejte delší než 40 cm. Zkracování lze provádět průběžně během celého vegetačního období. Starší a silnější větve však raději stříhejte, až když v nich není žádná míza (později na podzim nebo brzy z jara). Mladé stromy vyžadují častější a silnější řez, u starších rostlin je sloupovitý tvar výraznější a růst se výrazně zpomalí. ZIMA: Zimovzdorná, zakrýt listím nebo mulčem. V případě, že je dřevina pěstována v nádobě, pak je třeba tuto nádobu dát na chráněné místo a příležitostně zalévat.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené