Japonská hrušeň Nashi
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Japonská hrušeň Nashi

Pyrus pyrifolia Hosui - Objednací číslo 4480751
Počet kusů v balení:1 ks
Plody šťavnaté jako broskve, křupavé jako jablka. Tato exotická asijská hruška je charakteristická dužinou zlato-žluté barvy s aroma jablka a hrušky současně. Odrůda odolná vůči chorobám. Dozrává koncem srpna, počátkem září. Tento strom může být, díky svým dekorativním, lesklým listům a sněhově bílým květům, ozdobou Vaší zahrady. Sprašná odrůda: Viliamsova.
277,0 Kč / balení 308,0 Kč (10,06% sleva)

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: října střed - dubna konec

Přijímáme objednávky!

Stanoviště polostinné, slunné
Doba výsadby října střed - dubna konec
Vysazovací vzdálenost (cm) 300
Doba zrání srpen konec
Výška dospělé rostliny 300-400 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné. Pěstování je podobné jako u jiných ovocných stromů, ale je vhodné teplejší a chráněné stanoviště před větrem. Poloha na jihovýchodě není příliš vhodná, protože časné ranní slunce způsobuje po mrazivé noci praskliny kmene. Pozor na rez hrušňovou! Rez hrušňová je významnou chorobou hrušní a jalovců v těch lokalitách, kde jsou oba hostitelé od sebe v blízkosti do 150 až 200 metrů. PŮDA: Výživná, propustná, ne příliš lehká, vhodná hodnota pH 5,0 - 6,5. HNOJENÍ: V květnu/dubnu hnojivem na ovocné stromy. VÝŠKA: V dospělosti cca. 250 – 400 cm (podle podmínek). Šířka: V dospělosti cca. 150 cm a více (podle podmínek). RŮST: Vřetenovitý. Dospělý strom je o něco nižší, než klasické hrušně, a proto je vhodnější i do menších zahrádek. ŘEZ: Odborný řez je možný na jaře nebo v létě. KVĚTY: Koncem dubna/května. PLODY: Začátkem října, uskladnitelné maximálně do Vánoc. „Ani jablko ani hruška, lehce aromatická, málo kyselá, netypická chuť (melounová), průměrně šťavnatá, hladká slupka, zeleno žlutá…“ Příliš hojnou úrodu je třeba protrhat, jinak zůstane plod malý. OPYLOVAČ: Dobrý je např. Clapps Liebling, Williams Christ, Conference, Vereinsdechant, Gellerts-Butter hrušeň a jiné druhy Nashi. ZIMA: Mrazovzdorná, zem pokrýt mulčovací vrstvou.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené