Japonská hrušeň Nashi
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Japonská hrušeň Nashi

Pyrus pirifolia 'Nashi' - Objednací číslo 4431840
Počet kusů v balení:1 ks
Plody šťavnaté jako broskve, křupavé jako jablka. Tato exotická asijská hruška je charakteristická dužinou zlato-žluté barvy s aroma jablka a hrušky současně. Odrůda odolná vůči chorobám. Dozrává koncem srpna, počátkem září. Tento strom může být díky svým dekorativním, lesklým listům a sněhově bílým květům ozdobou Vaší zahrady. Sprašná odrůda: Viliamsova.
299,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: února konec - listopadu konec

Přijímáme objednávky!

Stanoviště polostinné, slunné
Doba výsadby února konec - listopadu konec
Vysazovací vzdálenost (cm) 300
Doba zrání srpen konec
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 300-400 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné. Pěstování je podobné jako u jiných ovocných stromů, ale je vhodné teplejší a chráněné stanoviště před větrem. Poloha na jihovýchodě není příliš vhodná, protože časné ranní slunce způsobuje po mrazivé noci praskliny kmene. Pozor na rez hrušňovou! Rez hrušňová je významnou chorobou hrušní a jalovců v těch lokalitách, kde jsou oba hostitelé od sebe v blízkosti do 150 až 200 metrů. PŮDA: Výživná, propustná, ne příliš lehká, vhodná hodnota pH 5,0 - 6,5. HNOJENÍ: V květnu/dubnu hnojivem na ovocné stromy. VÝŠKA: V dospělosti cca. 250 – 400 cm (podle podmínek). Šířka: V dospělosti cca. 150 cm a více (podle podmínek). RŮST: Vřetenovitý. Dospělý strom je o něco nižší, než klasické hrušně, a proto je vhodnější i do menších zahrádek. ŘEZ: Odborný řez je možný na jaře nebo v létě. KVĚTY: Koncem dubna/května. PLODY: Začátkem října, uskladnitelné maximálně do Vánoc. „Ani jablko ani hruška, lehce aromatická, málo kyselá, netypická chuť (melounová), prů-měrně šťavnatá, hladká slupka, zeleno žlutá…“ Příliš hojnou úrodu je třeba protrhat, jinak zůstane plod malý. OPYLOVAČ: Dobrý je např. Clapps Liebling, Williams Christ, Conference, Vereinsdechant, Gellerts-Butter hrušeň a jiné druhy Nashi. ZIMA: Mrazovzdorná, zem pokrýt mulčovací vrstvou. POZOR! Nashi může být též napadena rzí hrušňovou jako jiné druhy hrušní, ale je k této chorobě méně náchylná.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené