Oriental Delight kiwi
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Oriental Delight kiwi

Actinidia deliciosa 'Oriental Delight' - Objednací číslo 4401855
Počet kusů v balení:1 ks
Odrůda s velkými plody dozrávající v září. Vysazujte na chráněné místo, do kyselé půdy! Samosprašná rostlina v kontejneru.
510,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště slunné
Vysazovací vzdálenost (cm) 300
Doba zrání září střed
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 300-400 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, orientované na jih nebo jihozápad, chráněné místo. Rostlina vyžaduje oporu k pnutí. KVĚTY: Pozdní mrazy mohou ohrozit tvorbu květů. Rostlina dává přednost podobnému klimatu jako pro pěstování vinné révy. Květy vyráží na jednoročních postranních výhoncích přibližně od čtvrtého roku pěstování, a to na konci května a v červnu. Na rostlině se nacházejí zároveň samčí i samičí květy, které mají průměr asi 3,5 cm. PŮDA: Lehce kyselá, propustná, vlhká, rostlina - potřebuje na jaře dostatek vody. ODSTUP MEZI ROSTLINAMI: přibližně 4 m SKLIZEŇ: S prvním ovocem můžete počítat nejdříve od 3. - 4. roku pěstování. Slupka je pokrytá jemnými chloupky. Sklízejte plody od poloviny září - do října a uskladňujte v suchu – plody během uskladnění dozrají. HNOJENÍ: V březnu, dříve než začne rostlina nově vyrážet, přihnojit humusovým hnojivem např. rohovou moučkou nebo speciálním hnojivem na ovoce. ZIMA: V zimě potřebuje kiwi jen malou zálivku. Zem přikryjte vrstvou mulčovací kůry nebo listím. Tím rostlinu chráníte před mrazem a rostlina může lépe ukládat vlhkost. Mulčovací kůra navíc sama uvolňuje živiny do půdy. NÁVOD NA ZASTŘIŽENÍ: Od prvního do třetího roku pěstování je zapotřebí rostlině poskytnout oporu, neboť její šlahouny „obmotají všechno, co jí přijde do cesty“ – nejen napnuté dráty, ale i kolíky a sloupky a dokonce i vlastní výhonky. Proto je důležité rostlinu od třetího roku pěstování pravidelně zastřihávat, aby zůstala otevřená a nezarůstala. Kiwi by se mělo zastřihávat maximálně dvakrát do roka, v zimě a v létě. Obě zastřižení jsou důležitá a nemělo by se na ně zapomenout. Při letním zastřižení se zkrátí větvičky, na jejichž bázi jsou plody. Výhonky nesoucí plody, se zkracují (za plody) na 5-7 listů. Nejlepší doba ke střihu je konec srpna, když není tok mízy tak silný a řezné rány se rychle zhojí. Pokud byste v srpnu nestříhali, musíte počítat s tím, že plody zůstanou malé, jelikož dlouhé výhony odebírají plodům živiny. Zimní zastřižení provádíme za bezmrazých dnů od poloviny února do poloviny března. Měli bychom vyčkat, až přejdou největší mrazy, jinak by mráz mohl zasáhnout místo řezu. Zároveň bychom ale neměli stříhat déle než v polovině března, protože v tomto období je u kiwi velký tok mízy a mohlo by dojít k jejím enormním ztrátám. Celé dny by trvalo, než by se tok mízy zastavil a rány se samy zhojily. Přípravky k ošetření řezných ran, by v tomto případě nepřinesly žádný úspěch, protože výtok mízy je tak silný, že ho odplaví. Mladé výhonky (nové výhony z předchozího roku, eventuálně roční výhonky) se vyvazují.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené