Fíkovník Viola, keř

Lze objednat (dodání v době výsadby)

Svými dekorativními listy a pestrými, duhově zbarvenými plody zkrášlí každý balkon a terasu. Je odolný až do -20°, pěstovaný ve volné půdě požaduje odpovídající zimní ochranu. Od července se fíky začínají vybarvovat do červené až fialové barvy. Váží až 100 g, jsou bohaté na vitamíny a minerální látky. Sklizeň od konce září. Výška až 4 m. Dodáváme 30-40 cm vysoké rostliny v kontejneru.

Číslo zboží: 40234

Latinský název: Ficus carica 'Brown Turkay'

Obsah balení: 1 ks

706,0 Kč / balení

Doba výsadby: Březen začátek - Listopad konec

  • Slunné
  • 400
Stanoviště:
Slunné, chráněné, pokud možno orientované na jih nebo na jihozápad.

Půda:
Kyprá, vápenitá, květinovou zeminu smíchat s 1/3 písku. Dostatečně zalévat, aby půda rostliny nevyschla, zvláště při tvorbě plodů.
Extrémní sucho a přemokření může rostlině škodit. Při pěstování v nádobě dbát na to, aby byla dostatečně široká a hluboká.
Hnojení:
1x za dva týdny tekutým hnojivem.
Výška:
2-3 metry (podle podmínek)

Potřeba místa:
asi 3 metry

Růst:
Bujný keř. Tento fíkovník se rozmnožuje odnožemi a zakořeněním „řízků“. Neroubuje se.

Plody:
Září/říjen od 3. roku. Dříve nasazené plody nedozrávají a dochází k jejich opadu. Nepotřebuje žádného dárce pylu. Plody dozrávají postupně, a proto se na jedné rostlině vyskytují současně zralé i nezralé plody. Plody jsou zralé, když jsou na omak měkké a mírně tmavě zabarvené. Nezralé plody zůstávají na podzim na stromku a dozrají příští jaro nebo ve skleníku.

Řez:
V průběhu vegetace (od jara do podzimu) mohou být jednotlivé výhony zkráceny, respektive odstraněny. Na místa řezu naneseme přípravek na hojení ran.

Zima:
Rostlinu zakryjeme folií nebo rákosem jako ochranu proti chladnému větru. Kořeny zakryjeme silnou vrstvou mulče (řezaná tráva, listí). Mokrý sníh setřásáme. Mladé rostliny v nádobě můžeme přezimovat v chladné a světlé místnosti – nepřemokřit!