Planika, keř
Planika, keř
Planika, keř
     
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Planika, keř

Arbutus unedo - Objednací číslo 6685526
Počet kusů v balení:1 ks
2 – 3 cm velké, jedlé plody, podobné jahodám, se zpracovávají na zavařeniny nebo likéry. Syrové je nelze konzumovat. Stále zelená rostlina. Rozkvétá bílými květy. Plody během zrání mění barvu od žluté, přes oranžovou až po červenou. Dozrávají několik měsíců, proto je možné na rostlině najít květy i plody současně. Není mrazuvzdorný. Keř dodáváme ve velikosti: cca. 40 – 50 cm.
624,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu září
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Vhodné k řezu ano
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 300 cm
Stálezelené ano
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné. PŮDA: Propustná písčitá půda s obsahem humusu. Pro výsadbu do květináče použít hodnotnou půdu pro pokojové květiny s písčitým podílem. HNOJENÍ: Při pěstování v nádobě od března/dubna do září vždy jednou za 14 dní tekutým hnojivem. Při pěstování na zahradě přihnojovat hnojivem pro kvetoucí zahradní rostliny (dle návodu). ZÁLIVKA: Použít vodu bez obsahu vápníku. VÝŠKA: Může dorůst do 3 m. KVĚTY: Něžně bílé laty, v pozdním létě od druhého roku pěstování. PLODY: Během zrání od žluté barvy přes oranžovou až po červenou. Vyzrálé plody jsou jedlé, chutnají moučnatě sladce, lehce po jahodách. Většinou se zasyrova nejí, protože v našich podmínkách dostatečně nevyzrají. Mají vysoký obsah cukru. Dělají se z nich povidla, ale také zavařeniny. Fermentací se z plodů získávají alkoholické nápoje. SKLIZEŇ: K dozrání potřebuje více měsíců, na rostlině se vyskytují zralé i nezralé plody současně. ŘEZ: Koncem zimy, před vypučením nových výhonků, pokud nemá nasazeno na květ. Větve se mohou zastřihnout také po sklizni plodů. ZIMA: Není mrazuvzdorná. Rostlinu v nádobě umístit před mrazy do světlé místnosti při +5 oC. Rostlina je stále zelená a potřebuje dobu klidu.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené