Zpododěr Blue Mound, keř
Zpododěr Blue Mound, keř
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Zpododěr Blue Mound, keř

Ceanothus Blue Mound - Objednací číslo 3327705
Počet kusů v balení:1 ks
Středně vysoký keř. Kvete na začátku léta drobnými latami květů blankytně modré barvy. Květů je velké množství, takže na nějaký čas téměř zakryjí olistění. Drobné, oválné listy jsou tmavě zelené, lesklé. Při rozemnutí mají zajímavou kořeněnou vůni. Dorůstá do výšky kolem 1,5 metru a zhruba stejné šířky. Růst je poměrně bujný, roční přírůstky mohou být až 30 cm. Rostlina velmi dobře snáší tvarování. Ideální čas na střih je těsně po odkvětu. Vysazujte na slunné, chráněné stanoviště do propustné, mírně kyselé půdy. Dobře odolává mrazům do cca -15°C, na zimu doporučujeme chránit zakrytím a mulčovat povrch půdy. I když rostlina v zimě omrzne, na jaře dobře obráží z neponičeného dřeva.
338,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu květen, červen
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 60-100
Barva modrá
Výška dospělé rostliny 100-150 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, teplé. Upřednostňuje stanoviště chráněné před větrem. PŮDA: Kvalitní zahradní zemina, propustná, mírně kyselé pH HNOJENÍ A ZÁLIVKA: Hnojení není nutné, pro podporu kvetení je možné použít hnojivo s obsahem draslíku a fosforu. Dusíkatá hnojiva nedoporučujeme, rostlina roste poměrně rychle a výhony by nestihly vyzrát. Zálivka mírná, jedná se spíše o suchomilnou rostlinu. RŮST: Středně vysoký keř, bujný růst. Roční přírůstky mohou být až 30 cm. Výška 1 -2 m. Šířka 1- 2 m. LISTY: Drobné, tmavě zelené, lesklé. 2-3 cm dlouhé s nápadnými žilkováním. KVĚTY: Červen - červenec Drobné, blankytně modré laty. ŘEZ: Velmi dobře snáší řez a tvarování. Doporučujeme stříhat těsně po odkvětu. ZIMA: Dobře odolává mrazům do cca -15°C, na zimu doporučujeme chránit zakrytím a mulčovat povrch půdy. I když rostlina v zimě omrzne, na jaře dobře obráží z neponičeného dřeva.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené