Bigarreau Burlat, třešeň
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Bigarreau Burlat, třešeň

Cerasus avium 'Bigarreau Burlat' - Objednací číslo 4482045
Počet kusů v balení:1 ks
Polochrupka s většími kulovitými až srdčitými plody hnědočervené až tmavě rudé barvy. Dužina je pevná, červená, velmi šťavnatá se sladce navinulou chutí. Dozrává v druhé třešňovém týdnu. Plody jsou vhodné pro přímou konzumaci i pro kompotování. Větší citlivost na jarní mrazíky. V prvních letech roste velmi bujně, vytváří široce rozloženou korunu. Vhodnými opylovači jsou např. odrůdy: Van, Germersdorfská.
235,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Vysazovací vzdálenost (cm) 300
Doba zrání květen konec
Výška dospělé rostliny 300-400 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, chráněné. PŮDA: Propustná, hlinitá, zamezit přemokření. HNOJENÍ: 1x na jaře hnojivem na ovocné dřeviny. VÝŠKA: Asi 3 - 4 m. POTŘEBA MÍSTA: Kolem 4-5 metrů. ŘEZ: U mladých stromků je vhodný odborný sestřih – doporučujeme knihu Řez ovocných stromů. Řez není všeobecně nutný, eventuálně průběžně zkracovat hlavní výhonky na cca 2,5 metru, kvůli zastavení růstu do výšky. KVĚTY: První květy v 2. – 3. roce po vysazení. Cizosprašná. DOBA ZRÁNÍ: Od poloviny června. PLODY: Tmavě červené, srdčitého tvaru. ZIMA: Mrazuvzdorná, oblast kolem stromů mulčovat. TIP: Ke stromu přidáme opěrný kůl, který ponecháme tak dlouho, dokud rostlina nevytvoří silný kmen.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené