Čilimník raný Allgold
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Čilimník raný Allgold

Cytisus x praecox 'Allgold' - Objednací číslo 3303687
Počet kusů v balení:1 ks
Hybrid vzniklý křížením cytisus multiflorus a cytisus purgans. Květy jsou sytě žluté květy. Větvičky jsou tmavě zelené s drobnými listy. Kvete od května do června. Keř dorůstá do výšky 1-1,5 metru a zhruba stejné šířky. Řez provádějte po odkvětu. Výhony zkraťte zhruba o 2/3. Pravidelný, každoroční řez je důležitý, aby rostlina zůstala kompaktní a byla vzhledná. Nestříhané rostliny téměř ztrácí listy a zůstávají pouze holé větve s květy. Vysazujte na slunné, chráněné stanoviště do výživné, dobře odvodněné půdy s mírně kyselým pH. Špatně snáší přemokření. Mrazuvzdorný do -27 stupňů.
270,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu květen, červen
Stanoviště slunné
Vysazovací vzdálenost (cm) 100
Barva žlutá (oranžová)
Výška dospělé rostliny 100-150 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, teplé. Upřednostňuje stanoviště chráněné před větrem. PŮDA: lehká, propustná, spíše písčitá, mírně kyselé pH Nemá rád nadměrné vlhko, jedná se spíše o suchomilnou rostlinu. HNOJENÍ A ZÁLIVKA: Hnojení není potřeba, čilimník má naopak schopnost obohacovat půdu o dusík. Zálivka mírná, jedná se o suchomilnou rostlinu. VÝŠKA: 1 -1,5 m ŠÍŘKA: 0,5 -1,5 m LISTY: Drobné, vejčitě kopinaté, asi 2 cm dlouhé. Opadavé. Starší, nestříhané rostliny mohou mít výhony téměř bez listů. KVĚTY: Květen – červen Motýlovité, žluté ŘEZ: Pro podporu kvetení a zachování pěkného vzhledu doporučujeme každý rok po odkvětu výhony zkrátit zhruba o 2/3. Čilimník nemá rád řez do staršího dřeva. ZIMA: Plně mrazuvzdorný do cca -20°C. Mladé rostliny doporučujeme chránit zakrytím.
Nedávno zobrazené