Datyně zvonkovitá Prettycoat
Datyně zvonkovitá Prettycoat
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Datyně zvonkovitá Prettycoat

Enkianthus campanulatus 'Prettycoat' - Objednací číslo 4402177
Počet kusů v balení:1 ks
Zajímavá vřesovištní rostlina je známá i pod názvem zvonkovec. Jedná se o opadavý keř, který dorůstá do výšky 1,5 metru. Na konci jara se objevují krémově bílé až světle žluté zvonkovité květy s růžovými špičkami. Na podzim se listy zbarvují do zlatožluté až červené barvy. Preferuje kyselou, výživnou, vlhkou půdu a spíše polostinné stanoviště. Mrazuvzdorná.
908,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu duben, květen
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 150 cm
STANOVIŠTĚ: Polostinné PŮDA: Kyselá, výživná a dostatečně vlhká HNOJENÍ: Není nutné. Popřípadě použít hnojivo na rododendrony nebo na borůvky. RŮST: Opadavý keř. Hlavní větve jsou vzpřímené a na konci se rozvinou v „růžici“listů. VÝŠKA: Cca 1,5 m KVĚT: Duben - květen Zvonkovité, krémově bílé až světle žluté LISTY: Eliptické, sytě zelené. Na podzim se zbarvují do zlatožluté až červené barvy. ZIMA: Mrazuvzdorná Mladé rostliny chránit před mrazem.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené