Hosta, sestava (5)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Hosta, sestava (5)

Hosta Hybriden - Objednací číslo 1100953
Počet kusů v balení:5 ks
Hosta je trvalka okrasná zejména svými listy, je vhodným doplňkem k okrasným travinám a kapradinám. Tvoří pěkný trs s přízemní růžici listů. Během léta na ní vykvétají nenápadné, světle fialové květy na dlouhém stonku. Hosta je nenáročná trvalka. Rostlina nepotřebuje téměř žádnou péči a díky svým velkým listům dokonce zabraňuje zaplevelení. Nejlépe roste v polostínu, na místě chráněném před přímým sluncem. Které může listy popálit. Pokud na stanoviště svítí slunce alespoň část dne, pomůže to vybarvení listů. Vysazujte do mírně vlhké, propustné a výživné půdy. Na zimu se zatahuje. Je mrazuvzdorná, v chladnějších oblastech doporučujeme přikrýt chvojím. V sestavě najdete: •HOSTA HALCYON• - Listy jsou středně velké, asi 16 cm dlouhé a 10 cm široké, pevné, srdčitého tvaru s výraznou špičkou. Barva je modrošedá až modrozelená se stříbrným ojíněním. •HOSTA AUGUST MOON• - Listy jsou světlezelené a na slunném místě se mohou zbarvit více do žluté barvy. •HOSTA MARMALADE ON TOUST• - Listy mají srdčitý tvar, jemně zvlněný okraj a namodralou barvu. •HOSTA FRANCEE•- Listy jsou široce oválné s nápadnou špičkou a srdčitými laloky. Barva je modrozelená až tmavě zelená. Na okrajích listů je nepravidelný smetanově bílým lem. •HOSTA GOLD STANDARD• - Listy jsou velké, srdčitého tvaru. Nejdříve jsou limetkově zelené, později se vybarvují do zlatožluté se sytě zeleným okrajem.
815,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu červen, červenec
Stanoviště stinné, polostinné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 50
Barva zelená
Výška dospělé rostliny 40-60 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, polostinné. V parném létě chránit před poledním sluncem. Nevysazovat na stejné místo vice let za sebou. PŮDA: výživná, mírně vlhká, dobře drenážovaná HNOJENÍ: Na jaře a na podzim nasypat na povrch půdu kolem rostliny rašelinu VÝŠKA: 50-60 cm POTŘEBA MÍSTA: cca 40 cm, na rostlinu. RŮST: Pomalu rostoucí, tvoří trsy KVĚTY: Červen – srpen Zvonkovité, modrofialové květy ŘEZ: Na podzim odstraňte listy a odkvetlé květní stvoly ZIMA: mrazuvzdorná, doporučujeme zakrýt chvojím Listy jsou často napadány slimáky!
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené