Nebeský bambus 30/40 cm (1)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Nebeský bambus 30/40 cm (1)

Nandina domestica - Objednací číslo 3357691
Počet kusů v balení:1 ks
Stálezelená okrasná rostlina. Mladé výhony jsou bronzové až korálové, v létě se mění na tmavě zelenou a na podzim se zbarvují do zářivě rudé. V létě rozkvétají drobné krémově žluté květy, které postupně dozrávají do sytě červených nejedlých bobulí. Keř tvoří vzpřímené stonky bez postranních větví s lichozpeřenými listy. Preferuje slunná, teplá a chráněná stanoviště. Zimní ochrana je nutná. Dodáváme ve velikosti: 30 – 40 cm.
608,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu červen, červenec, srpen, září
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 100-150 cm
Stálezelené ano
Zbarvení listí na podzim ano
Trvalka - stálezelený okrasný keř. Je jiný, než klasický bambus, takže nemá tak silné kořeny. STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné, chráněné. PŮDA: Preferuje mírně kyselou půdu. PĚSTOVÁNÍ - VYUŽITÍ: V nádobách nebo ve volné půdě, je vhodný též pro zimní zahrady. KVĚTY: Červen – září, drobné krémově žluté květy, postupně dozrávají do červených nejedlých bobulí. ŘEZ: Na jaře odstranit křížící se a suché výhony. Zkrátit ostatní výhony a odstranit odkvetlé květy. VÝŠKA: Asi 1,5 m, růst do šířky. ZIMA: Zimovzdorný. U rostlin pěstovaných v nádobě je nutná ochrana před mrazem.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené