Sněženky (25)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Sněženky (25)

Galanthus woronowii - Objednací číslo 5507178
Počet kusů v balení:25 ks
Klasická a nenahraditelná cibulovina, která nám svými květy vždy připomene, že se blíží jaro. Rozkvétá od konce února do dubna čistě bílými květy, které mají na vnitřních plátcích zelenou skvrnu. Listy jsou podlouhlé, trávovité a mají svěží zelenou barvu. Vysazujte na vlhčí, ne však přemokřené stanoviště. Dobře se ji daří v polostínu, snese však i stín. Obvod cibule: 4/5 cm.
260,0 Kč / balení
1. balení: 260,0 Kč / balení
2. balení: 190,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: od konce srpna

Přijímáme objednávky!

Doba květu únor, březen
Stanoviště stinné, polostinné, slunné
Doba výsadby od konce srpna
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 2
Barva bílá
Výška dospělé rostliny 10 cm
STANOVIŠTĚ: Polostinné až stinné, pod světlými dřevinami, může zůstat dlouhá léta na stejném místě PŮDA: Kyprá, vlhká (nepřemokřená) výživná, vápenitá, neměla by vyschnout ani v létě PĚSTOVÁNÍ: Sázíme asi 5 cm hluboko v pozdním létě nebo brzy na podzim, při pozdějším nebo hlubším zasazení se často zpomaluje růst až o 1 rok HNOJENÍ: Na jaře zapracujeme do půdy vícesložkové hnojivo KVĚT: Únor – duben VÝŠKA: 10 – 15 cm ZIMA: Mrazuvzdorná, na zimu se zatáhne a přezimuje v cibulích. Cibule sněženek jsou jedovaté. Pokud rostlinu pěstujete v trávníku, je vhodné ho posekat, až když listy zežloutnou a rostliny se začnou zatahovat. V opačném případě nemá rostlina šanci načerpat fotosyntézou dostatek energie, kterou ukládá do cibule na příští rok
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené