Magnolie Genie
Magnolie Genie
Magnolie Genie
     
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Magnolie Genie

Magnolia 'Genie' - Objednací číslo 3315433
Počet kusů v balení:1 ks
Genie je geniální výsledek 15-ti let šlechtitelského úsilí. Je nenáročná na péči, plně zimovzdorná a kvete dvakrát ročně. První květy se objevují v březnu/dubnu a poté kvete ještě jednou v pozdním létě. Květy jsou příjemně vonící a mají nádhernou purpurovou barvu. Tento vzpřímeně rostoucí druh Vám již ve druhém roce pěstování přinese spoustu květů. Vyžaduje slunné stanoviště. Dodáváme ve velikosti: 50 – 60 cm. V kontejneru.
1419,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu duben, květen, červen, červenec, srpen
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 150 - 200
Barva růžová
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 200-300 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, chráněné před větrem. PŮDA: Magnolie potřebují vlhký vzduch a vlhkou, hlubokou a humózní půdu. Vhodný je přídavek rašeliny a kompostu. Půda by měla být neutrální, nebo spíše s mírně kyselou reakcí. Při vyšším obsahu vápníku se objevuje žloutnutí listů – chloróza. Podmínkou pro dobrý růst a dobrý zdravotní stav je propustná půda. Kořeny magnólií jsou dužnaté a v dlouhodobě zamokřeném prostředí snadno zahnívají. Magnolie je mělce kořenící. Optimální místo pro výsadbu by mělo být v mírném polostínu nebo na slunci, ale chráněné od severních větrů a chráněné od přímého slunečního úpalu, zejména v zimních měsících a v předjaří. Mladé rostliny mohou být citlivé na popálení mladých listů silným jarním sluncem. Sálavé teplo vycházející z bezprostřední blízkosti zděných ploch nebo chodníků může též magnóliím poměrně významně uškodit. Magnólie potřebuje prostor. HNOJENÍ: 1x hnojivem na rododendrony PÉČE: Při teplém počasí musí být hodně zalévána. V dubnu mulčovat u kořenů zahradním kompostem. VÝŠKA: Cca 2 - 3 m - podle podmínek. RŮST: Úzký - vzpřímený růst, později s hustým rozvětvením. LISTY: Tmavozelené KVĚTY: Kvete zpravidla 2x ročně (březen/duben a srpen). První květenství je bohatší, květy jsou purpurové (rozevřené mohou být až 15 cm veliké), lehce vonící. ŘEZ: Pokud je nutný, pak po odkvětu na konci jara keř zkrátíme a prosvětlíme. ZIMA: Doporučuje se zimní ochrana - půdu u kmene zakryjeme listím nebo mulčem – v půdě se tím bude držet vlhkost.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené