Kalina bodnantská Dawn
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Kalina bodnantská Dawn

Viburnum bodnantense "Dawn" - Objednací číslo 3309100
Počet kusů v balení:1 ks
Kalina bodnantská Dawn je vzdušný, opadavý keř, který dorůstá do výšky 2-3 metry a šířky 1-2 metry. Vznikla křížením druhů Viburnum farreri a Viburnum grandiflorum. Růžové, trubkovité květy příjemně a sladce voní a často jsou předzvěstí přicházejícího jara. Kvete od prosince do března, podle povětrnostních podmínek. Listy jsou vejčité, při rašení bronzové, přes léto svěže zelené a na podzim vínové. Růst je poměrně rychlý, řez není potřeba. Vysazujte na slunné až polostinné stanoviště do výživné, mírně vlhké, ale dobře odvodněné půdy. Mrazuvzdorná do -30 stupňů.
368,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: února střed - listopadu konec

Přijímáme objednávky!

Stanoviště polostinné, slunné
Doba výsadby února střed - listopadu konec
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 100 -200
Barva růžová
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 200-300 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné. PŮDA: Výživná, propustná, mírně vlhká VÝŠKA: 2-3 metry ŠÍŘKA: 1-2 metry KVĚTY: Trubkovité, růžové, vonné Prosinec – březen, podle povětrnostních podmínek Za teplého počasí se první poupata se otevírají již v prosinci, kvetení ustává při mrazech a brzy na jaře se plně rozvine. Poupata se otevírají postupně, a proto rostlina kvete mnoho týdnů. LISTY: vejčitě eliptické, při okrajích jemně pilovité. Při rašení bronzové, v létě svěže zelené, na podzim vínové. ŘEZ: Řez není potřeba. Pokud ji však potřebujete stříhat, udělejte to na jaře po odkvětu. ZIMA: Mrazuvzdorná do -30 stupňů
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené