Hortenzie Jip Blue
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Hortenzie Jip Blue

Hydrangea macrophylla Jip Blue - Objednací číslo 3319117
Počet kusů v balení:1 ks
Velké, sytě modré květy. Kvete od července do září. Dorůstá do výšky 1- 1,5 metru. Růst je kompaktní, dobře se větví. Vysazujte na slunné až polostinné stanoviště do propustné, výživné půdy s kyselým pH. Půdu udržujte mírně vlhkou. Mrazuvzdorná, mladé rostliny doporučujeme chránit zakrytím.
522,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vhodné k řezu ano
Barva modrá
Výška dospělé rostliny 100-150 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné a chráněné před větrem, upřednostňuje spíše polostinné místo. PŮDA: Kyprá, výživná, vlhká, kyselá. HNOJENÍ: Můžeme použít hnojivo na rododendrony, azalky nebo borůvky. Hortenzie se přihnojují od začátku rašení zhruba do konce srpna, poté je vhodné přihnojování ukončit aby výhony do zimy vyzrály. VÝŠKA: 1 – 1,5 m. ŠÍŘKA 1 m ZÁLIVKA: Rovnoměrná, půda by neměla úplně vyschnout. Doporučuje se měkkou vodou – dešťovou. RŮST: Kompaktně rostoucí keř, přirozený polokulovitý růst. LISTY: Jasně zelené. KVĚTY: Červenec až září. Velké kulovitá květenství složená z drobných kvítků. Barva a intenzita květů hortenzií je ovlivněna především pH půdy. ŘEZ: Hortenzie velkolistá nasazuje na květ už na konci předchozí vegetační sezony, na jaře odstraňujeme jen omrzlé konce výhonů. Důkladnější řez je možné provádět v květnu – červnu, kdy výhony seřízneme nad 3. nebo 4. očkem.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené