Hortenzie velkolistá Hot Red
Hortenzie velkolistá Hot Red
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Hortenzie velkolistá Hot Red

Hydrangea macrophylla Hot Red - Objednací číslo 3301046
Počet kusů v balení:1 ks
Hortenzie velkolistá je opadavý keř s přirozeným polokulovitým růstem. Dorůstá do výšky 1 – 1,5 metru a šířky kolem 1 metru. Listy jsou velké, sytě zelené, lesklé. Od července do září rostlinu zdobí velká kulovitá květenství. Hortenzie velkolistá kvete na dvouletém dřevě. Vysazujte na slunné až polostinné stanoviště, do výživné, mírně vlhké půdy. Barvu květů hortenzie ovlivňuje pH půdy. Kyselejší pH podporuje modré zbarvení květů naopak při zásaditém pH jsou květy růžové. Hortenzie vynikne jako solitér i ve skupinové výsadbě. Na zimu doporučujeme chránit zakrytím. Starší rostliny jsou mrazuvzdorné až do -30 stupňů. Kultivar Hot Red – červené květy.
599,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 100
Barva červená
Výška dospělé rostliny 100-150 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné a chráněné před větrem, přičemž upřednostňuje polostinnou polohu. PŮDA: Kyprá, výživná, vlhká. HNOJENÍ: Můžeme použít hnojivo na rododendrony, azalky nebo borůvky. Hortenzie se přihnojují od začátku rašení zhruba do konce srpna, poté je vhodné přihnojování ukončit aby výhony do zimy vyzrály. VÝŠKA: 1 – 1,5 m. ŠÍŘKA 1 m ZÁLIVKA: Rovnoměrná, půda by neměla úplně vyschnout. Doporučuje se měkkou vodou – dešťovou. RŮST: Kompaktně rostoucí keř, přirozený polokulovitý růst. LISTY: Jasně zelené. KVĚTY: Červenec až září. Velké kulovitá květenství složená z drobných kvítků. Barva květů hortenzií je ovlivněna především pH půdy. Kyselejší pH podporuje modré zbarvení květů naopak při zásaditém pH jsou květy růžové. ŘEZ: Hortenzie velkolistá nasazuje na květ už na konci předchozí vegetační sezony, na jaře odstraňujeme jen omrzlé konce výhonů. Důkladnější řez je možné provádět v květnu – červnu, kdy výhony seřízneme nad 3. nebo 4. očkem.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené