Pieris japonská
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Pieris japonská

Pieris japonica - Objednací číslo 3346739
Počet kusů v balení:1 ks
Nachově červené květy v hroznech zdobí rostlinu již v březnu. Příjemně voní. Listy jsou podlouhlé, špičaté, lesklé. mají svěží zelenou barvu a neopadávají. Růst je středně silný, keřovitý a poměrně kompaktní. Rostlina dorůstá do výšky kolem 1 metru. Řez není potřeba, případné tvarování lze provést po odkvětu. Již na podzim se na větvích tvoří květní pupeny. Jedná se o vřesovištní rostlinu. Vyžaduje propustnou, lehkou, kyselou zeminu. Ideálně směs rašeliny, hrabanky a zetlelého listí. Na zimu doporučujeme chránit zakrytím.
292,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: března začátek - listopadu konec

Přijímáme objednávky!

Doba květu březen, duben
Stanoviště polostinné, slunné
Doba výsadby března začátek - listopadu konec
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Barva růžová
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 100 cm
Stálezelené ano
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné. PUDA: Jedná se o vřesovištní rostlinu. Propustná, lehká, kyselé pH (přídavek rašeliny). HNOJENÍ: Zpravidla není nutné, na jaře můžete přihnojit hnojivem na azalky nebo rododendrony pro obnovení pH půdy. VÝŠKA: 0.5 -1 m RUST: Středně silný, kompaktní, keřovitý. Rostlina je také vhodná pro pěstování v nádobě. LISTY: Podlouhlé, špičaté, lesklé. Mají svěží zelenou barvu a neopadávají. KVĚTY: Březen-duben Nápadné, nachově červené zvonkovité kvítky, uspořádané v hroznech. ŘEZ: Není potřeba. Případné tvarování provádějte po odkvětu (duben). ZIMA: Předpokládaná mrazuvzdornost -20°C. Mladé rostliny doporučujeme zakrýt chvojím.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené