Vistárie Black Dragon
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Vistárie Black Dragon

Wisteria floribunda 'Black Dragon' - Objednací číslo 3316165
Počet kusů v balení:1 ks
Vistárie je dřevitá opadavá liána, která může dorůst až do délky 8 metrů a šířky kolem 5 metrů. Kvete na přelomu května a června. Květy jsou tuplované, sytě fialové složené do 30 cm dlouhých hroznů. Plodem jsou lusky. Listy jsou lichozpeřené, zelené, na podzim se zbarvují do žluta. Pro optimální růst potřebuje oporu k růstu. Vysazujte na chráněné stanoviště do mírně vlhké, propustné půdy s kyselým pH. Aby vistárie dobře kvetla, je nutné ji pravidelně stříhat, zkrátit boční výhony na 2-3 očka. Starší rostliny jsou plně mrazuvzdorné, mladé rostliny mohou namrznout, zpravidla však dobře obrazí.
615,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu duben, květen
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vonné ano
Barva modrá
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 500-800 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, teplé a pokud možno chráněné Vistárie potřebuje velmi stabilní oporu šlahounů, ale ne okapovou rouru, protože tu by mohla rostlina díky své popínavé síle po letech rozdrtit. Opora (zábradlí, špalírový ohradový rošt apod.) by měla být pokud možno kulatá. Odstup od zdi se doporučuje asi 10 – 16 cm PŮDA: Bohatá na živiny, s nízkým obsahem vápníku, propustná, v létě má rostlina velkou potřebu vody HNOJENÍ: 1x v březnu hnojivem ASIHUM na popínavé rostliny VÝŠKA: 5 -8 metrů POTŘEBA MÍSTA: Zhruba 2 metry nebo více, Vistárie se může po letech mohutně rozrůst RŮST: Silně rostlý, vinoucí-se popínavý keř, vine se proti směru hodinových ručiček, tedy rostoucí směrem doleva LISTÍ: Zelené, zpeřené KVĚT: květen - červen tuplované, sytě fialové až 30 cm dlouhé hrozny PLODY: 10 – 15 cm dlouhé, sametově jemné, chlupaté lusky, semínka jsou jedovatá ŘEZ: V létě (nejpozději na podzim) zastřihněte mladé výhony, případně i vícekrát (max. 50 cm, zhruba na 5 – 7 oček). Mladé výhony rašící z kmenu nebo z kořenového základu se nestříhají. V zimě (asi do března) ještě jednou mladé výhony zkraťte na 3 – 5 oček a starší výhony případně zcela odstraňte. Při zimním řezu můžete provést také řezy, které slouží k zajištění stability rostliny. PODZIM/ZIMA: Ke kořenovému základu přihrňte v prvních letech chvojí, za účelem ochrany pokryjte také spodní část rostliny. POZOR: Vistárie je jedovatá – pouhá 2 semínka mohou u dětí vyvolat těžkou otravu a zvracení.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené