Magnolie Sunsation

Lze objednat

Pozdě na jaře kvetoucí magnolie. Z tmavě zelených poupat se vyvíjejí žluté květy s růžově-červeným stínováním. Kompaktně rostoucí magnolie dorůstá do výšky 3-4 metry. Dobře kvetou již mladé rostliny.

Číslo zboží: 32748

Latinský název: Magnolia 'Sunsation'

Obsah balení: 1 ks

1 180,0 Kč / balení

  • Slunné
  • Polostín
  • Duben-Květen
Stanoviště:
Slunné až polostinné, chráněné před větrem

Půda:
Magnolie potřebují vlhký vzduch a vlhkou, hlubokou a humózní půdu. Vhodný je přídavek rašeliny a kompostu. Půda by měla být neutrální, nebo spíše s mírně kyselou reakcí. Při vyšším obsahu vápníku se objevuje žloutnutí listů – chloróza. Podmínkou pro dobrý růst a dobrý zdravotní stav je propustná půda. Kořeny magnólií jsou dužnaté a v dlouhodobě zamokřeném prostředí snadno zahnívají. Magnolie je mělce kořenící.
Optimální místo pro výsadbu by mělo být v mírném polostínu nebo na slunci, ale chráněné od severních větrů a chráněné od přímého slunečního úpalu, zejména v zimních měsících a v předjaří. Mladé rostliny mohou být citlivé na popálení mladých listů silným jarním sluncem.
Sálavé teplo vycházející z bezprostřední blízkosti zděných ploch nebo chodníků může též magnóliím poměrně významně uškodit. Magnólie potřebuje prostor.

Hnojení:
Podle potřeby, může být použito hnojivo na rododendrony a azalky.

Výška:
Přibližně 3 - 4 m

Růst:
kompaktní

Květy:
Duben - květen
Žluté s růžově červeným stínováním

Řez:
Pokud možno nestříhat!
Je-li to nutné, pouze mírně prostříhat korunu. Nejvhodnější doba je
po odkvětu.

Zima:
Zimovzdorná
Kořenovou část zakrýt mulčem.

Doporučujeme