Albízie růžová Summer Chocolate
Albízie růžová Summer Chocolate
   
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Albízie růžová Summer Chocolate

Albizia julibrissin 'Summer Chocolate' - Objednací číslo 3309985
Počet kusů v balení:1 ks
Albízie je exoticky vypadající strom, známý také pod názvem perská akácie. Vyznačuje se několikanásobně zpeřenými listy, které se na noc a za nepříznivého počasí zavírají, podobně jako listy mimózy. Koruna má tvar deštníku. Květenství jsou světle růžová, kulovitá s nápadnými, vyčnívajícími tyčinkami, vypadají jako malé chundelaté kuličky. Kvete od července do září. Rostlina dorůstá do výšky kolem 5 metrů a zhruba stejné šířky. Vysazujte na slunné, chráněné stanoviště do propustné půdy, neutrální až mírně zásadité pH. Na živiny by půda měla být spíše chudší, pokud bude mít rostlina hodně dusíku, poroste rychle, výhony nestačí vyzrát a bude náchylnější na poškození mrazem. Řez většinou není potřeba, ale je možné jej provádět na jaře, po mrazech a to pouze o max. 1/3 délky loňských větví, jinak nepokvete. Albízie je mrazuvzdorná do -15 stupňů. V našich podmínkách se pěstuje jak přenosná rostlina v nádobě nebo ve volné půdě s dostatečnou zimní ochranou. Je vhodné zamulčovat povrch půdy vysokou vrstvou a obalit kmen. Pokud rostlina v zimě omrzne, dobře obráží z nepoškozeného dřeva. • Albízie růžová 'Summer Chocolate'• nápadný kultivar, s intenzivní tmavě fialovou barvou listů.
1307,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu červen, červenec
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 250 - 300
Vhodné k řezu ano
Barva růžová
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 400-500 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostín. Má ráda teplé stanoviště, nesnáší přemokření. Vysadit na chráněné místo vůči větrům (hlavně ostrým zimním). PUDA: K půdě tolerantní, upřednostňuje však propustnou humózní půdu, může být i písčitá nebo štěrkovitá. HNOJENÍ: Na jaře dle potřeby organickým hnojivem. VÝŠKA: Až 5 metrů, pěstovaná v nádobě méně. POTŘEBA MÍSTA: 3 metry RUST: Strom s korunou ve tvaru deštníku. LISTY: Podobné mimóze, jemně opeřené čokoládové barvy, opadavé. KVĚTY: červen/červenec – od 3. roku bílo – růžové barvy ŘEZ: Může být prováděn na jaře (po mrazech) pro udržení tvaru. Nezkracovat více, než o 1/3 délky loňských větví. Při větším zkrácení by sice udělala dlouhé výhony, ale nestihla by vykvést. ZIMA: Dospělé rostliny jsou mrazuvzdorné přibližně do -20 stup. Mladé rostliny se doporučuje pěstovat v nádobě a přezimovat je v chladné a světlé místnosti. U vzrostlých rostlin pěstovaných venku, doporučujeme chránit kořeny zakrytím dostatečnou vrstvou listí nebo chvojím a obalit kmen jutovou páskou či netkanou textilií.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené