Pivoňky mix (3)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Pivoňky mix (3)

Paeonia lactiflora - Objednací číslo 1133909
Počet kusů v balení:3 ks
Oblíbená a dlouhověká trvalka našich babiček, venkovských a selských zahrádek. Po staletí obdivovaná, pěstovaná a šlechtěná rostlina. Dobře rostou na slunném stanovišti i v polostínu. Vysazujte do propustné, výživné půdy s mírně kyselým pH. Hodí se do trvalkových záhonů, jako solitér nebo jako doplněk k výsadbě okrasných keřů a stromů. Rostliny dorůstají do výšky 80-100 cm. Nemá ráda přesazování. Květy jsou vhodné k řezu. Mrazuvzdornost do -28°C. Sestava obsahuje: •PIVOŇKA SARAH BERNHARDT• velké, plné, světle růžové květy. Příjemně voní. •PIVOŇKA KARL ROSENFELD• velké, plné květy, zářivě růžové až purpurové barvy. •PIVOŇKA SHIRLEY TEMPLE• velké, plné květy, okraje okvětních lístku jsou zvlněné. Barva květu je krémově bílá až jemně růžová.
580,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu květen, červen
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 30
Vhodné k řezu ano
Vonné ano
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 100 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné. PŮDA: Humózní, bohatá na živiny, s obsahem jílu. VÝSADBA: „srdíčko“ rostliny by mělo být mírně zakryté půdou. Jsou- li vysazené příliš hluboko, pak pivoňky nekvetou. HNOJENÍ: Na jaře (březen/duben) se doporučuje přihnojit univerzálním hnojivem. Druhé hnojení je možné uskutečnit po odkvětu. ZÁLIVKA: Podle potřeby a povětrnostních podmínek. VÝŠKA: cca 100 cm RŮST: Pivoňky patří mezi pomalu rostoucí rostliny. KVĚTY: Mix barev. První květy zpravidla po dvou-třech letech pěstování. DOBA KVĚTU: Květen až červen. ŘEZ: Listy odříznout na podzim (v září). Odkvetlé květy můžete odstranit po odkvětu. ZIMA: Zimovzdorná. Mladé rostliny je nutné zakrýt na zimu slámou nebo chvojím. Před vyrašením nových výhonků slámu nebo chvojí odstraňte. POZOR! Pivoňky by se neměly přesazovat. Následující rok po přesazení zpravidla nekvetou.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené