Borůvka Duke

Lze objednat (dodání v době výsadby)

U velkopěstitelů je tato borůvka favoritem již desetiletí. Díky až 2 cm velkým, světle modrým plodům a vysoké sklizni je světoznámou odrůdou polního pěstování. Nyní je tato borůvka k dispozici i Vám - hobby zahrádkářům. Již z mladé rostliny sklidíte velké množství plodů, později můžete u této odrůdy sklidit 8-10 kg borůvek ročně. Vysoká úroda vydrží až deset let. Extra velké, dlouho skladovatelné plody chutnají sladce a jsou bohaté na vitamin C - ještě nikdy nebylo mlsání tak zdravé. Borůvka Duke je vhodná do záhonů, ale i do velkých nádob. Je zimovzdorná. Bezpodmínečně vyžaduje výsadbu do kyselé půdy - rašelina. Lze použít zeminu pro rododendrony nebo azalky. Zasíláme silné rostliny v kontejneru.Dodáváme ve velikosti: 30 – 40 cm.

Číslo zboží: 41290

Latinský název: Vaccinium corymbosum 'Duke'

Obsah balení: 1 ks

215,0 Kč / balení

1. balení 215,0 Kč / balení

od 2. balení 204,0 Kč / balení

Doba výsadby: Únor začátek - Listopad konec

  • Slunné
  • Polostín
  • 150
  • 100-120
Stanoviště:
Velmi slunné a chráněné.

Půda:
Humózní, mírně vlhká, propustná a především kyselá. Odrůda Duke nesnáší vápenité půdy, optimální hodnota pH 4 – 4,5. Půdu lze obohatit rašelinou, zalévat vodou bez vápna (dešťovou vodou). Nemáte-li k dispozici dešťovou vodu, můžete vhodit do vody na zalévání sáček rašelinové drti a nechat přes noc ustát. Doporučujeme půdu 2 – 3x do roka obohatit rašelinou. Vhodné je i mulčování (mulčovací kůrou, popř. posekanou trávou), abyste snížili obsah vápna v půdě a udržovali v ní vlhkost.

Hnojení:
2x brzy na jaře, dříve než vyraší nové výhony a při tvorbě plodů, speciálním hnojivem (např. hnojivem na borůvky). Můžete použít také hnojivo pro rododendrony.

Výška:
Asi 1 – 1,20 m

Potřeba místa:
Asi 1,50 m

Růst:
Relativně vzpřímený

Květy:
Květen/ červen od 2. Až 3. roku pěstování, kvete bíle.

Plody:
Velké, světle modré, aromatické a sladké.

Doba zrání:
Od poloviny července.

Řez:
Staré výhony občas na podzim u země odstranit a dřevo, které je starší než 4 roky, vyřezat - odstranit všechny výhony, které se kříží nebo dotýkají, dlouhé výhony zkrátit (proklestit). U staršího keře vždy ponechat 8 – 10 silných hlavních výhonů.

Zima:
Zimovzdorná, mulčovat.