Brusinky Erntesegen (3)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Brusinky Erntesegen (3)

Vaccinum vitis idaea 'Erntesegen' - Objednací číslo 4415145
Počet kusů v balení:3 ks
Stálezelená, bujně rostoucí, až 40 cm vysoká rostlina kvete a plodí dvakrát ročně. Průměr kulatých, zářivě červených plodů přesahuje 1 cm. Erntesegen má velmi jemnou chuť, a proto může být konzumována i za syrova. Je vhodná jako příloha k zvěřině, drůbeži nebo k sýrům. Můžete ji pěstovat v zahradě nebo v nádobě, jako obrubu záhonů nebo solitér – Erntesegen je vždy požitkem pro Vaše oči, obzvláště, když začnou vynikat červené plody nad oválnými lesklými, zelenými listy. V létě rostlinu zdobí zvonkovité, bílo-růžové květy. Současně se na rostlině objevují i první zrající plody. První květy najdete v květnu/červnu, druhé květy v červenci/srpnu. Brusinky obsahují hodně pektinu, vitaminu C, minerálních látek. Brusinky v syrovém stavu stimulují sekreci žaludečních šťáv. Listy a plody pomáhají při potížích s močovým měchýřem a ledvinami. Snižují cholesterol a zmírňují revmatické potíže. Rostliny v kontejneru.
570,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Vysazovací vzdálenost (cm) 30
Doba zrání červenec začátek
V kontejneru ano
Výška rostliny 5-30 cm
Stálezelené ano
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné PŮDA: Zahradní zemina, propustná a především s nízkým obsahem vápníku (kyselejší), obohacená o rašelinu. HNOJENÍ: Všeobecně není nutné VÝŠKA: asi 40 cm POTŘEBA MÍSTA: asi 30 cm. LISTY: Lesklé, tmavě zelené RŮST: Plazivý, stálezelený keř KVĚTY: Bílo-růžové, 1.květy – květen/červen 2.květy - červenec/srpen samosprašná PLODY: Červené bobule DOZRÁVÁNÍ: V průběhu léta až do podzimu ŘEZ: Na jaře příležitostně prosvětlit ZIMA: Mrazuvzdorná (na zimu zakrýt slámou nebo chvojím)
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené