Senga Sengana (10)
Senga Sengana (10)
Senga Sengana (10)
Senga Sengana (10)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Senga Sengana (10)

Fragaria x ananassa 'Senga Sengana' - Objednací číslo 4447370
Počet kusů v balení:10 ks
Středně raná odrůda jahodníku. Známá a oblíbená po celém světě. Za svou slávu vděčí tato „královská odrůda“ svým velkým, aromatickým, lesklým a velmi chutným plodům. Vysoký obsah cukru propůjčuje plodům typickou nezaměnitelnou chuť a vůni. Pevná, tmavě červená dužina.
415,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Vysazovací vzdálenost (cm) 25-30
Doba zrání červen začátek
V kontejneru ano
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné (na slunném stanovišti budou plody chutnější) PŮDA: humózní a propustná s podílem rašeliny PĚSTOVÁNÍ: výsadbová jáma musí být tak široká a hluboká, aby kořeny měly dostatečné místo. Srdíčko rostliny musí být na povrchu země. PÉČE: Při suchém počasí během prvních 14 dnů musí být půda dobře vlhká, aby byl zajištěn rychlý růst. Vhodné je i půdu mulčovat vrstvou listí nebo posekané trávy. Mulč pomáhá v půdě udržovat vlhkost, zároveň se postupně rozkládá a dodává tak rostlinám živiny. Během dozrávání plodů můžete také podestýlat slámou. HNOJENÍ: 1x při tvorbě nových listů 1x během květu 1x po sklizni speciálním hnojivem na jahody VZDÁLENOST: Mezi rostlinami přibližně 25 cm Asi 12 rostlin na 1 m2 PLODY: Středně rané (od poloviny června) s pevnou, tmavě červenou dužinou SKLIZEŇ: Časná, začátek až polovina června ŘEZ: Po sklizni odstřihnout listy z mateřské rostliny ZIMA: Zimovzdorné, podle regionu eventuelně zakrýt chvojím. TIP: Jahody zasadit na místo, kde minimálně nebyly jahody 1 rok pěstovány!
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené