Kdouloň, volné kořeny
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Kdouloň, volné kořeny

Cydonia oblonga 'Bereczki' - Objednací číslo 4488227
Počet kusů v balení:1 ks
Dozrává v říjnu, hojně plodící odrůda. Velké plody jsou polotvrdé, silně aromatické a šťavnaté. Vhodné na přípravu kompotů a marmelád.
299,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: října střed - dubna konec

Přijímáme objednávky!

Stanoviště polostinné, slunné
Doba výsadby října střed - dubna konec
Vysazovací vzdálenost (cm) 300
Doba zrání říjen začátek
Výška rostliny 300-400 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostinné, teplé a světlé. PUDA: Propustná, hlinitá, vlhká, lehce kyselá – je mělce kořenící (kořeny leží mělce pod povrchem půdy- proto je třeba dávat pozor při zemních pracích v okolí rostliny, abychom kořeny nepoškodili). HNOJENÍ: Na jaře jedenkrát při kvetení a dohnojit jedenkrát při tvorbě plodů. Hnojivem na ovocné dřeviny – rostliny by neměla být dlouhou dobu bez zálivky. VÝŠKA: asi 3 metry ŠÍŘKA: Je nutné počítat asi s 5 metry prostoru. RUST: Polovzpřímený, bujný spíše do šířky na krátkém kmeni. KVĚTY: V květnu – růžové až tmavě růžové, nepotřebuje žádné dárce pylu, samosprašná. PLODY: Nejdříve od 3 roku, doba zrání konec října, plody jsou poživatelné pouze vařené, je vhodné pro získání šťávy nebo jako vynikající želé, po sklizni necháme plody 1-2 týdny odležet, rozvine se tak jejich aroma – v případě že plody jsou zmrzlé díky brzkým nočním mrazům, necháme je na stromě rozmrznout, a poté plody zpracujeme. ŘEZ: Příležitostně proklestíme, zkrátíme příliš dlouhé roční výhony – provádíme v únoru/březnu když nemrzne. ZIMA: Mrazuvzdorná, ochrana není nutná, pokud kdouloň rostena chráněném stanovišti – půdu u kořenů mulčujeme - pomáhá to udržet vlhkost v půdě a svým rozpadem dodává do půdy živiny. EXTRA TIP: Nikdy neskladujeme společně s jablky či hruškami – jablka či hrušky přijímají aroma kdouloně.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené