Čajovník čínský
Čajovník čínský
Čajovník čínský
     
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Čajovník čínský

Camellia sinensis var. Sinensis - Objednací číslo 6636385
Počet kusů v balení:1 ks
Stále zelená rostlina čajovníku potřebuje velký květináč a světlé, teplé stanoviště s dostatečnou vlhkostí. Pomalu rostoucí rostlinu zdobí od října do února světle žluté, výrazně vonné květy. Po celý rok můžete otrhávat mladé, lesklé lístky a připravovat si pravý zelený čaj - osvěžující a zdravý nápoj. Bohatý na zinek, vitamín C a antioxidanty.
741,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště slunné
Mrazuvzdornost citlivá na mráz
Vonné ano
Výška dospělé rostliny 100 cm
Dodáváme ve velikosti kolem 30 cm. //STANOVIŠTĚ: Světlé, teplé, chráněné s vysokou vzdušnou vlhkostí PŮDA: Hlinito - písčitá s přídavkem rašeliny, propustná HNOJENÍ: Během vegetace každé 2 -3 týdny hnojivem pro kyselomilné rostliny (např. hnojivo na borůvky, azalky, rododendrony) ZÁLIVKA: Zalévat pouze mírně, sucho snáší rostlina lépe než přemokření. Nepoužívat vápenitou vodu. KVĚTY: Světle žluté, vonné. V bytových podmínkách je opylení vhodné provést vatou nebo štětečkem. DOBA KVĚTU: Přibližně od října do února - v našich podmínkách kvete až po několika letech. ŘEZ: Rostlina roste pomalu, a proto je nutný pouze malý tvarovací řez. Řez provádějte po odkvětu. TIP: Pro pravidelnou sklizeň listů a příjemnou vůni květů doporučujeme během letních měsíců přemístit na venkovní stanoviště a během zimních měsíců pěstovat v pokojových podmínkách. Mírně zalévat. Lístky z keřů se doporučují sklízet až po třech letech, kdy je rostlina již rozvětvená. Sbírají se 3 svrchní lístky na jednotlivých výhonech. Z lístků je možné uvařit čaj nebo je nechat usušit.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené