Barvínek menší (6)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Barvínek menší (6)

Vinca minor - Objednací číslo 1102489
Počet kusů v balení:6 ks
Stálezelená, půdokryvná trvalka s půvabnými, světle fialovými květy, které mají tvar větrníku. Kvete od dubna do července, po zbytek roku rostlinu zdobí sytě zelené, lesklé listy. Nenáročná rostlina.
415,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu červen, červenec, srpen
Stanoviště polostinné, slunné
Vysazovací vzdálenost (cm) 25-30
Barva modrá
Výška dospělé rostliny 10-15 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, polostinné a stinné. Čím slunnější stanoviště, tím víc kvete. PŮDA: Humózní, bohatá na rašelinu. Sucho škodí. POTŘEBA MÍSTA: 6 – 9 rostlin na 1 m² . RŮST: Mělce kořenící, půdokryvný, plazivý ( nízkorostoucí). Výhonky vytváří nové kořeny v rozsahu rostliny, které pak opět zakoření. KVĚTY: Duben/ květen, malé modré kvítky. ŘEZ: Na jaře až k novým výhonkům sestřihneme, abychom obdrželi „hustou pokrývku“. ZIMA: Zimovzdorný, stálezelený
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené