Rozmarýn lékařský Capri (3)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Rozmarýn lékařský Capri (3)

Rosmarinus lavandulaceus 'Capri' - Objednací číslo 1108713
Počet kusů v balení:3 ks
Převislá nebo půdokryvná vytrvalá bylinka. Dorůstá do výšky 15cm a šířky kolem 20cm. Od srpna až října kvete pěknými, modrofialovými květy. Aroma tmavě zelených, úzkých listů je typicky rozmarýnové, s nádechem levandule. Vysazujte na slunné, teplé stanoviště do lehké dobře odvodněné půdy se zásaditým pH. Mrazuvzdorná do -5 stupňů. Doporučujeme pěstovat jako přenosnou rostlinu v nádobě se zazimováním na chráněném, světlém místě.
306,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 30
Barva modrá
Výška dospělé rostliny 10-20 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné, teplé, nejlépe u zdi, chráněné. PŮDA: Písčitá a chudá. HNOJENÍ: 1x na jaře - stačí na celý rok, přehnojení rostlině nesvědčí. VÝŠKA/ŠÍŘKA: Cca 20 cm. ODSTUPY ROSTLIN: Asi 30 cm RŮST: Tvoří dlouhé výhony, které jsou lehce zahnuté, výhonky se stáčejí ke světlu. KVĚTY: Světle modré, ke konci podzimu - do konce jara, od 2. – 3. roku – podle povětrnostních podmínek a stanoviště. Květy a listy jsou po usušení vhodné jako koření. ŘEZ Ročně zastřihnout, abychom se vyvarovali zdřevnatění spodní části - starší rostliny dřevnatí od shora dolů – odstranit všechny zmrzlé výhony. PODZIM/ZIMA: Při velmi studené zimě a extremních teplotních rozdílech trvalka zmrzne – možné je přezimování ve světlé a chladné místnosti bez mrazů. Při přezimování venku, je třeba rostlinu chránit, obalit květináč slámou nebo jutou, postavit ho na podložku. Omezit zálivku, ale kořenový bal nesmí vyschnout. Zajistit dobrý odtok vody.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené