Levandule lékařská, bílá (3)
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Levandule lékařská, bílá (3)

Lavandula angustifolia 'Alba' - Objednací číslo 1124205
Počet kusů v balení:3 ks
Levandule lékařská je vytrvalý, stále zelený keřík s charakteristickou vůní. Listy jsou úzké, stříbřitě šedé, plstnaté. Květy jsou bílé. Dorůstá do výšky 40 - 50 cm. Vysazujte do běžné zahradní zeminy na slunné až polostinné stanoviště. Preferuje spíše sušší stanoviště s propustnou zeminou. Po odkvětu ostříhejte odkvetlé stvoly. Každé jaro rostlinu sestřihněte na 10 -15 cm, keřík se zahustí a bohatě pokvete. Mrazuvzdorná do -27 stupňů. Pokud je vysazena mezi růže, odpuzuje listové mšice. Sušené vonné květy jsou vhodné pro přípravu uklidňujícího čaje, umístěné ve skříních provoní šaty a současně odpuzují také moly.
235,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: března začátek - listopadu konec

Přijímáme objednávky!

Doba květu červenec, srpen, září
Stanoviště slunné
Doba výsadby března začátek - listopadu konec
Mrazuvzdornost mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 30
Vhodné k řezu ano
Vonné ano
Barva bílá
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 40 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné a teplé. PŮDA: Lehká, suchá, vápenitá. HNOJENÍ: cca každé 2 roky VÝŠKA: cca 40 cm. ODSTUPY ROSTLIN: Asi 30 cm, pokrytí půdy: 9 rostlin na 1m2 DOBA KVĚTU: Červenec-září. ŘEZ: Březen/duben, výhonky zkrátíme o několik cm. Září: po odkvětu odstraníme odkvetlé výhonky. ZIMA: Rostlina je mrazuvzdorná. Dosud existující květní výhony můžeme ponechat. MNOŽENÍ SEMENY: Květní výhonky odstřihneme okamžitě po rozkvětu, usušíme - vydrolíme z květu semínka a zbylé suché květy můžeme použít do skříní jako odpuzovač molů nebo k přípravě čaje
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené