Klematis Montana Rubens
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Klematis Montana Rubens

Clematis montana 'Rubens' - Objednací číslo 3329482
Počet kusů v balení:1 ks
Plamének horský Rubens je opadavá popínavá rostlina patřící do čeledi pryskyřníkovité. Pochází z Asie, z oblasti střední a západní Číny a z Himaláje. Dorůstá až do výšky 9 m a šířky 3 m. Růst je opravdu bujný, za sezónu může mít přírůste až 2 metry. Mladé listy a výhony jsou purpurové, v průběhu vegetačního období zezelenají. Květy jsou růžové, čtyřčetné. Kvete od konce dubna do června. Vysazujte do výživné, mírně vlhké půdy na slunné až polostinné stanoviště. Oblast u kořenů doporučujeme zakrýt vrstvou mulče nebo osázet nízkými trvalkami. Řez provádějte po odkvětu, pouze v takovém rozsahu abyste zabránili rozrůstání na místa, kde již nechcete, aby se klematis pnul. Větší řez špatně snáší. Mrazuvzdorný do -15 stupňů. Vyžaduje pevnou opěrnou konstrukci, je vhodný i porůstání stromů.
211,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu květen, červen
Stanoviště stinné, polostinné, slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Barva růžová
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 800 cm
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostín – podpěra pro růst je nutná. Půda u kořenů by měla být zastíněna půdopokryvnými rostlinami nebo zakrslými jehličnany, aby oblast u kořenů díky intenzivnímu slunečnímu záření nevyschla PŮDA: Humózní, úrodná, propustná – neutrální až slabě kyselá, popř. s přídavkem lesní půdy. HNOJENÍ: Výživným kompostem na jaře – avšak teprve 2. rokem od března do června, 1x měsíčně podle potřeby – na přehnojení rostlina reaguje záporně. VÝŠKA: Až 8m,extrémně rychle roste ŘEZ: Na jaře eventuelně odstranit zmrzlé výhonky KVĚT: Růžový, květen - červen PODZIM: Ke konci podzimu shazuje listí – rostlina bude vypadat jako suchá JARO: Nové výhonky ze všech větví a kořenového balu ZIMA: Mrazuvzdorný, opadavý
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené