Kamélie Bonomiana
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Kamélie Bonomiana

Camellia jap. 'Bonomiana' - Objednací číslo 3317226
Počet kusů v balení:1 ks
Kamélie pocházejí z Japonska a Číny, je to překrásný vždyzelený keř. Jejich lesklé tmavě zelené listy a elegantní květy přitahují pozornost. Plné růžové květy s červenými proužky.
360,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Doba květu březen, duben
Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Vonné ano
Barva vícebarevná
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 150-200 cm
Stálezelené ano
STANOVIŠTĚ: Slunné až polostín, chráněné před větrem. Přemokření a sucho rostlině škodí. PŮDA: Kyselá, humózní, kyprá, vlhká. Můžeme použít zeminu pro rododendrony. HNOJENÍ: 1x po odkvětu hnojivem na rododendrony (jen ½ dávkování). PÉČE: Během květu bohatě zalévat, jinak opadají pupeny. Řez je možný provádět po odkvětu. VÝŠKA: 1,5 m – 2 m. Pěstovaná v nádobě nedorůstá do takové výšky. POTŘEBA MÍSTA: 1,5 m LISTY: Tmavě zelené a silně lesklé KVĚTY: Březen – duben Plné růžové s červenými proužky. ZIMA: Stálezelená, starší rostliny jsou mrazuvzdorné, na zimu chránit chvojím nebo mulčem. V kořenové oblasti mulčovat 5 cm vrstvou listí nebo posekanou trávou. Mladé rostliny se doporučuje přezimovat v chladné a světlé místnosti a čas od času je rosit. Vždy se ujistit, aby při zálivce nezůstala žádná voda v podmisce a rostlina nebyla přemokřená.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené