Alex třešeň, volné kořeny
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Alex třešeň, volné kořeny

Prunus avium - Objednací číslo 4482090
Počet kusů v balení:1 ks
Samosprašná odrůda, přináší pravidelnou a bohatou úrodu. Dozrává začátkem července. Má středně velké, tmavě červené plody harmonické chuti, dužina je pevná. Třešně jsou vhodné k přímé spotřebě i ke konzervování, pecky jsou malé.
390,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Vysazovací vzdálenost (cm) 300
Doba zrání červenec začátek
Výška dospělé rostliny 250-300 cm
STANOVIŠTE: Slunné, chráněné. PUDA: Propustná, hlinitá, zamezit přemokření. HNOJENÍ: 1x na jaře hnojivem na ovocné dřeviny. VÝŠKA: Asi 3 - 4 m. POTŘEBA MÍSTA: Kolem 4-6 metrů ŘEZ: Nejlépe odborný sestřih. Všeobecně není nutný, eventuálně průběžně zkracovat hlavní výhonky na cca 2,5 metru, kvůli zastavení růstu do výšky. KVĚTY: První květy v 2. -3. roce po výsadbě. Samosprašná. DOBA ZRÁNÍ: Začátek července. PLODY: Středně velké, tmavě červené, pevná dužina. Vhodné k přímé spotřebě i ke konzervování. ZIMA: Mrazuvzdorný, oblast kolem stromů mulčovat. POZNÁMKA: Ke stromu přidáme opěrný kůl, který ponecháme tak dlouho, dokud rostlina nevytvoří silný kmen, to může trvat i několik roků.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené