Zakrslá meruňka
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Zakrslá meruňka

Prunus armeniaca 'Orange Beauty' - Objednací číslo 4430798
Počet kusů v balení:1 ks
I když nemáte velkou zahradu, můžete si vypěstovat vlastní ovoce. Na balkonu, terase, v malé zahradě lze velmi dobře pěstovat zakrslé ovocné stromy v kontejneru. Dorůstají do výšky cca 120 cm a díky pravidelnému řezu je lze udržovat v kompaktním, dekorativním tvaru. Plody jsou velké a lahodné. Dodáváme v kontejneru 30 -40 cm vysoké rostliny. Zakrslá meruňka 'Orange Beauty' středně pozdní odrůda, dozrává na přelomu července/srpna. Plody jsou středně velké, sytě oranžové, šťavnaté. Samosprašná. Dodáváme v kontejneru.
1075,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Stanoviště polostinné, slunné
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 100
Doba zrání červenec konec
V kontejneru ano
Výška dospělé rostliny 120-150 cm
Samosprašná STANOVIŠTĚ: Slunné, teplé, chráněné proti větru. Pozdní jarní mrazíky by mohly poškodit květy. PŮDA: Humózní, propustná zahradní zemina, bohatá na živiny – meruňky mají vysokou spotřebu živin. V období před tvorbou plodů /3 týdny/ nesmí tato dřevina, byť jen přechodně, vyschnout. Nedostatek vody by měl za následek malé nebo nezralé plody. Udržujeme půdu rovnoměrně vlhkou. Přílišné přemokření a studená půda není pro meruňky vhodná. HNOJENÍ: Na jaře hnojivem na ovocné stromy VÝŠKA: Dorůstá do výšky cca 150 cm a díky pravidelnému řezu ji lze udržovat v kompaktním, dekorativním tvaru. RŮST: Kompaktní PLODY: Velké, lahodné. Jasně oranžová slupka. Dužina je sladká, šťavnatá, jemně kořeněná. První květy, eventuálně plody, od 2. - 3. roku pěstování. SKLIZEŇ: Přelom červenec/ srpen (podle podmínek pěstování). ŘEZ: Měl by být prováděn odborně. ZIMA: Zimovzdorná Oblast kořenů na zimu mulčovat nebo zakrýt chvojím. Při pěstování v nádobě dobře ochránit kořenovou oblast před mrazem. Nádobu dostatečně obalit např. pytlovinou nebo bublinkovou fólií a umístit stromek na chráněné místo na terasu, na balkón nebo ke stěně domu.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené